הרחבת שיתוף הפעולה בפרובינציית פוג’יאן שבדרום סין

השבוע מבקרת בארץ משלחת של אנשי מימשל וחברות מפרובינציית פוג׳יאן שבדרום סין. המשלחת, בראשות מנכ״ל משרד המדע והטכנולוגיה של הפרובינציה, מר צ׳ן צ׳יאולי (Mr. Chen Qiuli) מונה 5 אנשי מימשל ונציגים של 18 חברות מהאזור, בעיקר מתחום ה ICT, ובפרט בתחומים של טכנולוגיות LED ו- Wireless.

הבוקר, שעון ישראל, ייערך טקס חתימה על שיתוף פעולה כלכלי בין נציגי המשלחת מדרום סין למשרד הכלכלה הישראלי ומשעות הצהריים יחל סמינר עסקי בהובלת מכון היצוא הישראלי, בהשתתפות חברות ישראליות. 5 צמדים של חברות סיניות וישראליות יחתמו על הסכמים שונים ויתקיימו פגישות עסקיות בין חברות משני הצדדים.

זוהי אינה הפעם הראשונה שאנו עדים לשת״פ פורה בין משרד הכלכלה הישראלי לנציגי הפרובינציה. בפוג׳יאן נבנית במרץ בימים אלה, חוות הדגמה לטכנולוגיות חקלאיות ישראליות הכוללת: חממות, בריכות דגים ולול. הלול עצמו כבר פועל ומייצר כ10 אלף ביצים ליום, הנמכרות לרשת סופרמרקטים.

פרובינציית פוג’יאן ממוקמת בדרום מזרח סין, מול חופי טאיוואן, עם שטח של 121,563 קמ”ר ואוכלוסייה של כמעט 40 מיליון איש. בשל מיקומה הגיאוגרפי, עד שנת 1978 פוג’יאן נחשבה כאזור קרב אל מול טאיוואן ולכן לא הייתה כלל השקעה כלכלית במחוז. לאחר שנת 78′ סין החלה להיפתח לעולם וכך ההשקעות המאסיביות החלו לזרום למחוז.

ההשקעות הזרות במחוז נאמדות ב-39.1 מיליארד (דולר אמריקאי) כאשר הונג קונג הינה המשקיעה הישירה הבכירה, השקעות אלו מהוות כ- 62% מסך ההשקעות המנוצלות. בשנת 2012, נרשמה צמיחה כלכלית אדירה עם תמ”ג של 317 מיליארד (דולר אמריקאי) ותמ”ג לנפש של 8,542 (דולר אמריקאי). בסקטור היבוא והיצוא,  נכון לאותה השנה, הייתה עליה משמעותית של 8.6% מהשנה הקודמת, וההכנסות נאמדו ב- 155.93 מיליארד (דולר אמריקאי). הנתונים הללו ממקמים את המחוז במקום ה- 7 בסין כולה בתחום הייבוא והייצוא.

 

fujian1

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל