קבוצת עבודה בשנגחאי

במהלך ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשנגחאי הוא נפגש עם ראש ממשלת סין מר לי קה-צ’יאנג, במהלך פגישה זו הוחלט על קיום שתי קבוצות עבודה משותפות בין עיריית שנגחאי למדינת ישראל. קבוצת העבודה נבחרו להיות בשני תחומי יעד למען פיתוח דיאלוג משותף בין הצדדים ולמידה הדדית. הקבוצה הראשונה הוגדרה כקבוצת עבודה כללית ואילו הקבוצה השנייה נבחרה להיות בנושאי בריאות.

health wg
משתתפי קבוצת עבודה בנושאי בריאות 24-25 לפברואר 2014

במהלך השבועיים האחרונים, לאחר חודשים של הכנה, התקיימו בשנגחאי שתי קבוצות העבודה בליווי של הקונסוליה בשנגחאי והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה. קבוצה העבודה הכללית הראשונה  הובלה על ידי הגברת אירית בן אבא סמנכל”ית כלכלית במשרד  החוץ, מר ארנון פרלמן הקונסול הכללי בשנגחאי, אבי חסון המדען הראשי, נספח התיירות של ישראל בסין מר יונתן ברטל, הגברת יפעת ענבר ממשרד הכלכלה ונציגים נוספים מהצדדים המשתתפים. במהלך הדיונים התקיימו פגישות בנושאי תיירות, חינוך, אקדמיה, הסכמי מחקר ופיתוח ופגישות עם משרד הכלכלה של שנגחאי. בפגישת החינוך לדוגמא אחד הנושאים שהוחלט עליהם היה החלת קשר של אוניברסיטאות אחיות בין אוניברסיטת Jiao Tong בשנגחאי לבין הטכניון בישראל.

שבוע לאחר מכן התקיימה קבוצת העבודה השנייה בנושא בריאות. את המשלחת הוביל מר רוני גמזו בליווי נציגים בכירים ממשרד הבריאות בישראל. במהלך הפגישות הוחלט על קיום קשר של בתי חולים אחים בין רמב”ם לבין בית החולים רוג’ין (Rujin), בית החולים המוביל בשנגחאי. כמו כן קיימנו ביקרנו ברובע הונג-קו (hongkou) על מנת לבחון שיתוף פעולה בנושא שירותי בריאות קהילתית, בה ישראל היא אחת מהמובילות בעולם. למעשה במהלך מלחמת העולם השנייה רובע זה קלט לתוכו יותר מ20,000 יהודים אשר חיפשו מקלט, שנגחאי הייתה אחד המקומות שחילק את המספר הגדול ביותר של אשרות כניסה ליהודים בזמן זה.

צור קשר עם:

אלעד גפני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל