סבב שני של דיאלוג התקינה ישראל-סין (פברואר 2014)

חסמי סחר בתחום התקינה, בעולם כולו ובסין בפרט, מכבידים על היצואן והיבואן הישראלים ומקשים על תהליך כניסת המוצר לשוק המקומי. בשנים הקרובות, עם עליית איכות הייצור הסיני, נדרש להבנת פירטי תהליכי התקינה בסין על מנת להבטיח המשכיות וביסוס היצוא הישראלי לסין והייבוא הישראלי מסין.

במהלך חודש פברואר 2014, יתקיים הסבב השני של דיאלוג התקינה בין ישראל לסין אשר החל בשנת 2011 בין משרד הכלכלה לבין הרשות הלאומית להסמכה והתעדה של סין ה- CNCA. קיומו של הדיאלוג הוסכם במסגרת הסכם שיתוף פעולה בין  הCNCA  ומשרד הכלכלה (משרד התמ”ת דאז) אשר נחתם באוקטובר 2010. במסגרת הסבב הקרוב של הדיאלוג ייחתם הסכם שת”פ בין ה CQC  (מעבדת ההסמכה וההתעדה הגדולה ביותר בסין) לבין מכון התקנים הישראלי ויבחנו מספר אפיקי פעולה אפשריים אשר תכליתם הקלה משותפת על הסחר בין שני העמים.

שת”פ שכזה בתחום התקינה יכול לסייע רבות לתעשייה הישראלית:

• במישור הציבורי התקינה מאפשרת שמירה על האינטרס הציבורי והגנה על הצרכן ורווחתו.

• במישור הלאומי התקינה מאפשרת שיפור תהליכים עסקיים במשק, הגדלת התל”ג ושדרוג המשק הישראלי בכללותו.

• במישור העסקי התקינה מהווה כלי לתמיכה בחדשנות, להגברת יעילות, ליצירת יתרון תחרותי ושיווקי, מאפשרת לארגונים ליצור מובילות בשוק, לעצב את השוק עצמו ובעיקר להגדיל את הרווחיות.

• במישור הבין-לאומי התקינה מאפשרת הגברת הסחר הבין-לאומי ומגבירה את כוחה של התעשייה הישראלית בדרך לחדירה לשווקים בין-לאומיים.

מאמץ זה מצטרף למאמץ דומה מקביל אשר מתבצע אל מול גוף התקינה העליון בסין AQSIQ  אשר אחראי על איחוד כל היבטי התקינה בסין (בשונה מה CNCA אשר אחראי על היבטי אכיפה). לאחר החתימה על הסכם שיתוף הפעולה עם AQSIQ מחודש יולי האחרון, אנו מקווים לקיים סבב נוסף של הדיונים עם AQSIQ  במהלך שנת העבודה 2014 על מנת להרחיב את תוכן הדיונים למגוון רחב יותר של טכנולוגיות ומוצרים ישראלים.

AQSIQ

שר הכלכלה מר נפתלי בנט חותם על הסכם שת”פ עם יו”ר AQSIQ (יולי 2013)

צור קשר עם:

אלירן אלימלך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל