שר הכלכלה ערך ביקור קצר בהונג קונג בדרכו לכנס שרי הסחר באינדונזיה

שר הכלכלה, חה”כ נפתלי בנט, ערך ביקור קצר בהונג קונג בדרכו לכנס שרי הסחר של ארגון הסחר העולמי באינדונזיה. ביחד עם השר הגיע גם מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, מר אוהד כהן, וכן צוות שיצא מוקדם יותר לכנס.

Minister Ohel Leah

בביקורו הקצר התרשם השר מהתשתיות הפיזיות והתחבורתיות של העיר, שמע על הפוטנציאל הכלכלי ביחסים בין הצדדים, ערך תצפית קצרה מה-Peak וביקר בבית הכנסת “אוהל לאה” (בתמונה, ביחד עם הקונכ”ל מר שגיא קרני ורב הקהילה, הרב עוזר).

השר המשיך לכנס שרי הסחר של ארגון הסחר העולמי WTO, המתקיים השנה בבאלי שבאינדונזיה. הכנס השבוע מוגדר ע”י רבים כ”נקודת ההחלטה” בנוגע להמשך דרכו של הארגון (WTO), שרבים חשים שהגיע לסוף דרכו.

סבב השיחות הנוכחי (סבב דוחא) התחיל לפני למעלה מעשור וטרם הביא לאף תוצאה משמעותית בנוגע לסחר העולמי, לא במוצרים ולא בשירותים, וגם לא בהקלת והסרת חסמים לסחר. בשל זאת, חשים רבים כי עידן הארגון נסתיים וכעת הפעילות עוברת לרמה ה”על איזורית” בדמות הסכמים המתגבשים כגון ה- TPP (של אגן האוקיינוס השקט), ASEAN שכבר קיים (ויכנס למשנה תוקף ב-2015) וכן בשל השיחות המתנהלות בין ארה”ב לאירופה בנושא הסחר ההדדי ביניהן שיתכן וייצור את הגוש החזק בעולם. החשש של אוהדי הארגון הוא כי במקרה כזה, המדינות העניות הן אלו שיפגעו בבאופן הרב ביותר שכן לא יכללו באף הסכם איזורי כזה.

נחכה ונראה את תוצאות המפגש השבוע…

 

 

 

צור קשר עם:

אלעד גוז

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל