כנס הקוסמטיקה הראשון בשנגחאי

שוק הקוסמטיקה בסין מאופיין ברגולציה כבדה וקושי במציאת אפיקי הפצה. בשנת 2012 שוק הקוסמטיקה בסין הגיע לרווחים של 25.9 מיליארד דולר: המקום השלישי בעולם אחרי ארה”ב ויפן. כיום, שוק הקוסמטיקה, יחד עם בשמים ומוצרי טיפוח אישי, אחראי ל-22% משוק מוצרי היוקרה בסין והוא צפוי להגיע ל-29% עד 2015 עם גידול של 13.2 מיליארד דולר בשנה.

גידול משמעותי שצפוי בענף בשנים הבאות הוא בענף מוצרי התינוקות. תופעת ה”בייבי בום”  בסין צפויה לגרום לעלייה ניכרת בצריכת מוצרי טיפוח לתינוקות. ענף נוסף שצפוי לחוות עלייה גבוהה הוא ענף מוצרי הטיפוח לגבר. “החצי השני” בסין מתחיל בשנים האחרונות לגלות את היתרונות בשימוש במוצרי קוסמטיקה. על פי ניתוח של מכון המחקר אליבאבא, תחום טיפוח העור לגבר גדל ב-27% ב-2009 וב-40% ב-2010.

IMG_8805-120

על בסיס נתונים אלו, קיימנו החודש כנס קוסמטיקה הראשון מסוגו באזור שנגחאי. בכנס השתתפו 7 חברות ישראליות מתחום הקוסמטיקה בישראל. הכנס התרחש ב-Peace Hotel מהמלונות ההיסטוריים בשנגחאי על גדות הבונד, בשיתוף מכון הייצוא הישראלי ועם הנספח המסחרי בבייג’ינג, אלירן אלימלך.

מטרת הכנס הייתה להציג את הטכנולוגיה והמאפיינים הייחודים של חברות ישראליות מתחום הקוסמטיקה לחברות הסיניות בתחום. החברות הישראליות, אשר לקחו חלק בסמינר זה, נפגשו עם גורמים מקצועיים רלוונטיים מהצד הסיני, מפיצים, נציגים מתחום הe-commerce המפותח בסין וכד’. בין החברות המשתתפות היו החברות הבאות:

Anna Lotan,Aya Natural ,Chic, H.Y.Vitamins, Moraz,Odeyah, Sensica.

לאחר הצגת החברות הישראליות למשתתפים הסינים, נערכו פגישות אישיות בין המשתתפים. לאחר מכן, בשעות אחה”צ, נערכה קבוצת מיקוד ייחודית, שכללה 12 נשים בגילאים 20-30, אשר חיוו דעתן על מוצרי החברות הישראליות.

מנסיוננו, על מנת להצליח בתחום הקוסמטיקה הסיני יש לגלות ראשית סבלנות. שנית, יש לבחור שותף מתאים ושלישית יש להכיר את כללי המשחק אליהם נכנסים.
הנסחפות הכלכלית בשנגחאי מבצעת פעילות מעקב בעקבות הכנס על מנת לעזור לחברות להמשיך לפתח את הקשרים שנוצרו.

לנו נותר רק לאחל להם בהצלחה.

צור קשר עם:

אלעד גפני

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל