ביקור משלחת מטעם רשות הפטנטים בסין

BK8P2224משלחת מטעם רשות הפטנטים הישראלית הגיעה ב21 לאפריל 2013 לביקור ראשון בסין שמטרתו העמקת הקשרים ושיתוף הפעולה בין רשות הפטנטים של ישראל לגופים הממשלתיים הסינים האמונים על תחום הקניין הרוחני.

המשלחת כללה את ראש רשות הפטנטים ורשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, מר אסא קלינג, והמפקחת על בוחני הפטנטים, הגב’ סימונה אהרונוביץ אשר ערכו במהלך ביקורם פגישות רשמיות עם משרד התעשייה והמסחר (SAIC) האחראי על רישום ואכיפה של סימני מסחר וכן עם רשות הפטנטים הסינית (SIPO) האחראית על בחינה, רישום ואכיפה של פטנטים.

ב22 לאפריל, נפגשו חברי המשלחת עם מר יאן שי, סגן מנכ”ל המחלקה המשפטית במשרד התעשייה והמסחר. שני המשרדים הציגו את עבודתם ושיתפו אחד את השני בניסיונם העשיר ברישום, ניהול מאגרי מידע ואכיפה בתחום של סימני מסחר. כמו כן, הביעו את כוונתם לחזק את היחסים ואת שיתוף הפעולה בין שני המשרדים בתחומים אלו.

בניגוד לפגישה זו עם משרד התעשייה והמסחר  שהייתה הראשונה מסוגה, הפגישה עם משרד הפטנטים הסיני נערכה בהמשך לביקור מקביל ב-2010 שערך הממונה על משרד הפטנטים הסיני, מר טיאן ליפו, ובמהלכו נחתם מזכר הבנות (MOU) .

הפגישות עם משרד הפטנטים הסיני התפרסו על פני יומיים (23-24 לאפריל) אשר במהלכם נערך יום דיונים מקצועי וסמינר משותף לשני משרדי הפטנטים שמטרתו הצגת מערכת המשפט ומערכת רישום הפטנטים בישראל לקהל הסיני.

ביום הדיונים, התמקדו הצדדים בדרכים ליישום מזכר ההבנות, חיזוק שיתוף הפעולה ושיפור העברת המידע בין שני המשרדים וכן בצורך לכונן ועדה משותפת אשר תשמש כפורום להעלאת בעיות ומקרים של הפרת פטנטים בסין באופן שיאפשר אכיפה יעילה ואפקטיבית יותר.

בהמשך, דנו בנושאים כמו “האמנה לשיתוף פעולה לגבי פטנטים” (“Patent Cooperation Treaty”, PCT) אמנה המסדירה שיתוף פעולה בין רשויות הפטנטים בעולם, בהנחיית ארגון הקניין הרוחני העולמי (WIPO ), וקובעת הליכים אחידים להגשת בקשת פטנט בינלאומית, וכן באפשרות לחתום על הסכם “מסלול מהיר לבחינת פטנטים” (“Patent Prosecution Highway”, PPH), אשר אם ייחתם, יאפשר למשרדי הפטנטים בסין וישראל להחליף ביניהם מידע ולזרז את התהליכים הנוגעים לבקשות פטנט.

BK8P2227

אנו בנספחות מאמינים כי נושא ההגנה על קניין רוחני הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שיש לתת עליו את הדעת בהחלטה על חדירה לשוק הסיני. לכן פרסמנו חוברת “רישום קניין רוחני בסין”, אשר נכתבה על-ידי ריינהולד כהן ושותפיו, עורכי פטנטים בשיתוף עם .China Science Patent & Trademark Agent Ltd ומטרתה לספק מידע עדכני על הכלים להגנה על קניין רוחני העומדים לרשות יצואנים ישראלים בסין.

צור קשר עם:

אלירן אלימלך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל