רישום מוצרי קוסמטיקה בסין

בעקבות תהליך העיור המזורז המתרחש בסין והעלייה בהכנסה הפנויה של התושבים, הפך שוק הקוסמטיקה בסין לשני בגודלו באסיה (אחרי יפן) ולשלישי בגודלו בעולם כולו. שוק הקוסמטיקה בסין רשם בעשור האחרון שיעורי צמיחה שנתיים ממוצעים של 14 עד 16 אחוזים.

לפי נתוני הלשכה הלאומית הסינית לסטטיסטיקה, מכירות מוצרי הקוסמטיקה גדלו ב- 16.5% בין ינואר לאוקטובר 2012 בהשוואה ל- 2011 והגיעו ל- 17.3 מיליארד דולר. יש לציין, כי בשנת 2012 חלה ירידה בתעריפי המכסים וההיטלים החלים על מוצרי טיפוח מיובאים. מחד, ירידה בתעריפי המכס מסייעת ליצרני קוסמטיקה זרים. מאידך גיסא, המכס המוטל על מוצרי קוסמטיקה בסין יחסית גבוה ועומד על כ- 10% בממוצע, המע”מ (המשולם בעת הגעת המוצר לסין) עומד על 17% ומס הצריכה לבשמים ומוצרי איפור עומד על 30%.

בנוסף, מלבד החסמים המכסיים, קיימים בסין חסמי כניסה נוספים, המקשים על תהליכי החדירה לשוק. לעתים קרובות, הדרישות הרשמיות והידועות מגופי רגולציה בתחום הסחר בסין הן לא הדרישות הסופיות מהיצרן/מפיץ עד הגעת המוצר למדף. אנשי עסקים רבים, המעוניינים לפעול בשוק הסיני, נתקלים בדרישות חדשות לסימון, בדיקות או תעודות, אותן הם לא לקחו בחשבון מבעוד מועד בשל אי-ידיעה מוקדמת.

מדריך זה יעסוק בדרישות “הידועות” ובחלק קטן מהדרישות ש”אינן ידועות”. למרות האתגרים הגדולים, אנו מאמינים, כי השוק הסיני טומן הזדמנויות יוצאות דופן עבור התעשייה הישראלית ורואים זאת כחלק מהשליחות שלנו להפוך שווקים אלו לנגישים יותר לתעשייה.

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל