ישראל חתמה על מסמכי הצטרפות לבנק האסייתי להשקעות בתשתיות

משרד האוצר דיווח, כי ישראל חתמה על מסמכי הצטרפות לבנק האסייתי להשקעות בתשתיות.

טקס החתימה הרשמי של הצטרפות המדינות החברות לבנק האסייתי להשקעות בתשתיות AIIB Asian infrastructure investment bank נערך אתמול (29.06.15) בבייג'ינג, במעמד נשיא סין, שי ג'ינפינג (Xi Jinping).

היוזמה הסינית להקמת המוסד הפיננסי הרב-לאומי, נועדה להעניק מימון לפרויקטים של פיתוח תשתיות במדינות אסיה- לפיתוח כולל של האזור. 57 מדינות, ביניהן ישראל, מצטרפות היום לבנק החדש במעמד מיוחד של חברות מייסדות.

נציג ישראל למשא ומתן על הקמת הבנק הוא הכלכלן הראשי במשרד האוצר, מר יואל נוה. על הצטרפות ישראל חתם שגריר ישראל לסין, מר מתן וילנאי. כעשרים מדינות נוספות וביניהן מדינות מערביות, הביעו אף הן עניין להצטרף בעתיד.

הצטרפות ישראל לבנק הינה צעד חשוב בחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לסין, ובמיצוב ישראל במוסד כלכלי בינלאומי העוסק בתשתיות באסיה. מעורבות ישראל תפתח מגוון רחב של הזדמנויות לשילוב חברות ישראליות בפרויקטים במימון הבנק החדש.

אהבתם? שתפו

חדשנות ויזמות

המירוץ לטלפון החכם ביותר

84% משוק הסלולר העולמי נשלט על ידי 7 יצרניות: Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo, Vivo, Lenovo נכון לרבעון השני של 2020. רק לשם השוואה, ברבעון

חדשנות ויזמות

יוזמת דרך המשי כמקפצה לפעילויות עסקיות

יוזמת "דרך המשי החדשה" ("החגורה והדרך") היא כינוי לתוכנית אסטרטגית, שמטרתה ליצור חיבור גיאוגרפי, הן יבשתי והן ימי, בין סין לבין שאר מדינות העולם. מטרת

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל