מבזקים
שבת , 19 ספטמבר 2020
דף הבית » מינהל סחר חוץ

מינהל סחר חוץ

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, האמון על ניהול ונווט מדיניות הסחר הבינלאומית של מדינת ישראל מעמיד לרשותך, התעשיין הישראלי, מערך כלים ייחודי המיועד לסייע לנווט בהצלחה בין האתגרים הכרוכים בסחר עם סין במטרה למצות את הפוטנציאל הרב הטמון בהידוק קשרי הסחר והכלכלה עם הענק הסיני.

תחומי הפעילות העיקריים של המינהל כוללים פעולות לקידום הסחר והיצוא, יישום ותחזוקת הסכמי סחר לשיפור תנאי הסחר של ישראל, עידוד ומשיכת השקעות זרות ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות זרות.  המנהל מורכב משלוש מחלקות מרכזיות: דסקים גיאוגרפיים – משמשים כגוף המטה למערך הנספחים המסחריים של ישראל הפרוס ב-41 נציגויות ברחבי העולם ועיקר פעילותם מוקדש לקידום ייצוא, המחלקה למדיניות סחר – תפקידה להסיר מכשולי סחר לחברות ישראליות וקידום הסכמי סחר חופשי עם מדינות אחרות, והמחלקה לכלי סיוע לתעשייה – המרכזת את הפעלת קרנות הסיוע לחברות (קרן הודו-סין, קרן הפרויקטים וכדומה). כיום מוצבים בסין חמישה נספחים מסחריים: שני נספחים בבייג'ינג (נספח אחד ייעודי לתחום הרגולציה והאחר לתחום קידום הייצוא), נספח בשנגחאי, נספחת בגואנגג'ואו ונספח בהונג קונג. מערך הנספחים המסחריים בסין אחראי על נושאי מדיניות סחר, הסכמי סחר וטיפול בחסמים, קידום ייצוא, ליווי עסקי, סמינרים עסקיים ומשלחות, תערוכות, תיאום פגישות ויצירת קשרים עם גורמי ממשל וחברות.  באתר זה תוכלו למצוא מידע על הכלכלה הסינית, כיצד לעשות עסקים בסין, עדכון על  אירועים קרובים, מידע על כלי הסיוע של המשרד ופעילות הנספחים המסחריים בסין.

נספחי משרד הכלכלה והתעשייה בסין מהווים מקור מידע וסיוע ראשון במעלה עבור חברות ישראליות המעוניינות לפרוץ לשוק הסיני או להרחיב את פעילותן בשוק רב אתגרים זה.

אתם מוזמנים לפנות לדסק הודו סין במשרד הכלכלה והתעשייה ולנספחים המסחריים בכל שאלה או בקשה- אנשי קשר