מבזקים
שבת , 19 ספטמבר 2020
דף הבית » חדשנות ויזמות » חוברת בנושא יבוא מזון לסין יוצאת לאור!

חוברת בנושא יבוא מזון לסין יוצאת לאור!

סין חוברת

היקף הייבוא לסין בשנים האחרונות הולך וגדל בכלל הסקטורים ובתוך כך נצפתה עלייה נוספת בתחום המזון. יחד עם ההזדמנויות העסקיות הטמונות בייבוא מזון לסין, ישנם גם שינויים רגולטוריים הקשורים לנושא.

לאחרונה בולטת בסין סוגיית בטיחות המזון, עקב מספר תקריות בנושא.

ממשלת סין החליטה לערוך שינויים שמטרתם לאכוף ולבקר את האיכות המזון במדינה וכן לפקח את ייצורו, והקימה בשנת 2013 את NHFPC (National Health and Family Planning Commission of the People’s Republic of China), אשר מטרתו לנסח תקני בטיחות מזון וכן לפקח על תיקי מזון חדשים.

חוקים חדשים שפורסמו ב-2016 אוסרים על כניסת מזון שלא אושר במסגרתם וכן לא עומדים בדרישה המחייבת הימצאות גורם מפקח מטעם הממשלה במדינת הייצוא. תחת חוק הבטיחות החדש הוקשחו הדרישות, הפיקוח והבקרה על מזון, תוספי מזון ומוצרים נלווים. בנוסף, התגבשה רשימת סעיפים הנוגעת בהחמרת הפיקוח והבקרה אחר מוצרי מזון המיובאים לסין.

את עיקרי חוק בטיחות המזון החדש בסין ניתן לקרוא בעדכון הרגולטורי של הנספחות הכלכלית.

בכדי לייצא מזון לסין, יש להכיר את התהליכים הרגולטוריים הרלוונטיים וכמו כן את הגופים הסיניים המעורבים בתהליכים אלה.

לאחרונה, מלבד עדכונים רגולטוריים בנושא יבוא מזון לסין, עודכנה גם מסגרת אסדרת המזון לסין, ובכך עודכנו סמכויות הגופים הממשלתיים המעורבים בתהליכי יבוא מזון לסין. את ה- NHFPC לאחרונה החליף ה- NHC (National Health Commission of the People's Republic of China), הועדה הלאומית לענייני בריאות של הרפובליקה העממית של סין.

בין שאר הגופים הממשלתיים הקשורים לרגולציות ייבוא מזון נמצאים ה- SAMR (State Administration for Market Regulation) – המינהל המדיני לרגולציות שוק, ו-GAC (General Administration of Customs, People’s Republic of China) – המינהל הכללי לענייני מכס של הרפובליקה העממית של סין.

אנו ממליצים לכלל היצואנים לסין – היו בקיאים ככל הניתן ברגולציות ובחוק הסיני. לשם כך, אנו שמחים לפרסם את החוברת: מבוא כללי לתקנות ונהלי יבוא של מוצרי מזון לסין 

להורדת החוברת לחצו כאן

תקנות ונהלי יבוא של מוצרי מזון לסין

בחוברת תוכלו למצוא מידע על חלוקת המזון לקטגוריות מזון שונות לפי החוק הסיני, מידע על הגופים הקשורים להסדרת מזון, נוהל התאמת תקינה למזון מיובא ועלויות ולוחות זמנים של התהליכים השונים.

 

ליצירת קשר

כתיבת תגובה

(לא יוצג באתר)

* שדה חובה

פניה לנספח משרד הכלכלה והתעשייה, מטה מינהל סחר חוץ