מבזקים
יום רביעי , 30 ספטמבר 2020
דף הבית » בידור ופנאי (קולנוע, טלוויזיה והוצל"א) » השיער הגברי בסין – קווים לדמותו

השיער הגברי בסין – קווים לדמותו

לפני זמן מה, באחת מהפגישות בהן השתתפתי נדדו עיני (ובעקבותיהן, מחשבותיי) לאחד מהפוסטרים הנפוצים בסין, כלומר, כזה שמפאר כמעט כל משרד ממשלתי או נציגות דיפלומטית כאן- זה המפרט את צמרת השלטון במדינה- הנשיא, ראש הממשלה, השרים, מושלי הפרובינציות וכו', ובסה"כ כמאה וחמישה עשר בעלי התפקידים הבכירים בסין.

נקודה ראשונה, שצדה את עיני היא מיעוט הנשים. כחמש נשים בלבד נמנו ברשימה.

נקודה שנייה, הגם שמרבית הגברים ברשימה נראו מבוגרים למדי, כולם, ללא יוצא מן הכלל, התהדרו ברעמת (או שאריות רעמת) שיער שחור למהדרין.

הגם שהגיוני בהחלט, שחלק מהבכירים הסינים נהנים מגנטיקה קרקפתית משובחת יותר מזו שלי, לא ניתן לפסול על הסף, שחלקם צובעים את שערם.

הדבר ריתק אותי, שכן זכרתי, כי בתחילת שליחותי בטאיוואן, אי שם בעשור הקודם, הוזהרתי שגילי הצעיר (דאז) עלול להיות לי לרועץ, מאחר ובתרבות הסינית נהוג לתת כבוד לגיל ולסימניו, על כן, איש צעיר מדי עשוי לא להיתפס כבכיר מספיק.

והנה, חלפו להן מספר שנים, שערי הקליש והלבין והממזרים שינו את הכללים- עכשיו בסין, צעירים (לפחות במראם)- אין. זקנים (או הנראים ככאלו)- אאוט. הכצעקתה?

מאחר והנושא סיקרן אותי, התחלתי לבחון ביתר קפידה את שערם של הסינים עימם אני נפגש. אין מנוס מלהגיע למסקנה- כן, צביעת שיער הגברים היא עניין די מקובל כאן.

למעשה, במידה והפגישות, שאני מקיים, מקבילות, מבחינה סטטיסטית, לפילוח האוכלוסייה כאן, הרי שנהיה חייבים להגיע למסקנה, שכשמונים אחוזים מאוכלוסיית סין היא גברים בגיל העמידה עם משקפי ראייה ושיער צבוע.

לא מאמינים לי? הבה נעשה ניסוי – רשמו בגוגל תמונות "China CEO" ובדקו באחוזים כמה מהמנכ"לים המופיעים שם עונים על הגדרה זו. רמז: לא מעט.

על מה זה מעיד? מהתייעצות עם סינים קרובים אלי אכן עולה, שהסגידה לנעורים הינה משהו שהחל בשנים האחרונות להיות יותר ויותר מודגש בתרבות הסינית. עם זאת, אל תטעו, סין עדיין, על כל שדרותיה, מנוהלת ע"י גברים בגיל העמידה. הם פשוט מקפידים יותר על שערם.

האם יש כאן מגמה כלשהי? ימים יגידו. בכל מקרה, עושה רושם שכרגע עלינו על הזדמנות (נישתית, אך עדיין, גם אם רק אחד מכל עשרה סינים וכו') לחברות ישראליות בתחום הקוסמטיקה.

עמיתי חיים מרטין, האחראי, בין היתר, על תחום הקוסמטיקה, ישמח לסייע.

ליצירת קשר

כתיבת תגובה

(לא יוצג באתר)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בייג'ינג סין,, אופיר גור