ההחלטה הסינית שכבר נותנת אותותיה לכלכלה הישראלית

בעשור האחרון, הכלכלה הסינית נאבקת בירידה בשיעור צמיחת המשק, והתמ"ג עומד כיום על צמיחה של כ-7% בשנה, שיעור צמיחה נמוך ביותר ביחס לשלושים השנים האחרונות. תהליך זה מתרחש במקביל לעלייתן הכלכלית של מדינות נוספות בעלות כוח עבודה זול ויכולת ייצור, דוגמת וייטנאם ואינדונזיה. התהליכים הובילו את הממשלה הסינית למירוץ של ממש נגד הזמן, שהולידו את התכנית  MIC2025. התכנית שואבת השראה מהיוזמה הגרמנית "Industry 4.0", שמטרתה קידום ייצור מתקדם ובינה מלאכותית.

הממשלה הסינית שואפת לרפא את בעיות הייצור של סין, על ידי שדרוג מקיף של סקטור הייצור וייעול התעשייה. במסגרת התכנית, מושם דגש על טכנולוגיות ייצור מתקדם, רובוטיקה, בינה מלאכותית, מכשור רפואי מתקדם ועוד, דרך אימוץ טכנולוגיות חדשניות בסקטורים אלו ויצירת 40 מרכזי חדשנות עד 2025.

מאז אומצה התכנית ב-2015, העיר גואנגז'ו נמצאת בתנופת פיתוח ועומלת על הפיכתה לאינקובטור של ייצור מתקדם, תחת אסטרטגיית IAB: Information Technology, Artificial Intelligence and Robotics, Biological Medicine Industry.

 

רוח החדשנות מובילה להצהרות של בכירים בתעשייה הסינית, אשר מדגישים כי לגואנגז'ו יש יתרון עצום על פני ערים אחרות בסין מבחינת מדיניות ועלות, שכן הממשלה המקומית מתמקדת בחדשנות ובייצור מתקדם ומאפשרת תמריצים המעודדים פיתוח טכנולוגיות שנמצאות תחת מטריית אסטרטגיית ה-IAB. לכן, תאגידים רבים שוקלים להעביר את מטותיהם ולהשתקע בגואנגז'ו, כמו גם לפתח ולייצר בה טכנולוגיות חדשניות.

דוגמה חיה לכך היא המשלחת שמארגנת הנספחות המסחרית בגואנגז'ו לישראל בתחילת מאי של בכירי התאגיד MINO. התאגיד הינו יצרן ציוד הרכב והאוטומציה הגדול ביותר בדרום סין ובכיריו יסיירו וייפגשו עם חברות ייצור מתקדם ורובוטיקה מכל רחבי הארץ, במטרה למצוא שיתופי פעולה עם חברות ישראליות בתחום.

אנחנו סבורים כי זוהי רק ההתחלה בתהליך שעשוי לרקום שיתופי פעולה נוספים בין חברות ישראליות לבין תאגידים בדרום סין, שעניינם בטכנולוגיות ייצור מתקדם ימשיך ויגדל בשנים הבאות.

 

נכתב על ידי מיכל חנוכה, קצינת סחר בנספחות המסחרית-כלכלית בגואנגז'ו

אהבתם? שתפו

חדשנות ויזמות

יוזמת דרך המשי כמקפצה לפעילויות עסקיות

יוזמת "דרך המשי החדשה" ("החגורה והדרך") היא כינוי לתוכנית אסטרטגית, שמטרתה ליצור חיבור גיאוגרפי, הן יבשתי והן ימי, בין סין לבין שאר מדינות העולם. מטרת

מרכז הכנסים של שנגחאי
חדשנות ויזמות

התערוכות חוזרות לשנגחאי

במהלך התפרצות הקורונה בסין תערוכות רבות בתחומים שונים שהיו צריכות להתקיים נדחו או בוטלו. מאז שסין התגברה על ההתפרצות וחזרה לשגרה (אי שם בתחילת יוני)

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל