בשורה טובה ליצואנים: הרחבת ערבות האשראי ליצואנים והפרוטוקול הפיננסי לסין

בשורה טובה לחברות הישראליות:

ועדת הכספים של הכנסת אישרה בסוף אוקטובר את הרחבת מסגרת ערבות המדינה ליצואנים של החברה הממשלתית אשרא, המתמחה במימון עסקאות יצוא, בסך של 800 מיליון דולרים.

ההערכה הינה, כי חלק הארי מסכום זה יוקדש להרחבת הפרוטוקול הפיננסי בין ישראל לסין, שבחודש יולי האחרון נחתם נושא הרחבתו ב- 500 מיליון דולרים נוספים.

מהו הפרוטוקול הפיננסי? הפרוטוקול הפיננסי הוא הסכם פיננסי בין ממשלות סין לישראל בערבות הדדית של שתי הממשלות, המאפשר מתן סיוע לחברות ישראליות יצואניות לקבלת אשראי מימוני לעסקאות לטווח בינוני וארוך.

במסגרת הפרוטוקול, עלויות המימון ליצואן הישראלי יורדות, דבר ההופך את העסקאות הישראליות לאטרקטיביות ומאפשר לישראל להישאר רלוונטית ומעניינת במגרש עסקאות היצוא הבינלאומיות.

ההסכם בעצם מאפשר ליצואנים הישראלים להפוך כל עסקת אשראי לעסקת מזומן, ולקונים הסינים לקבל אשראי לעסקאות.

חברת אשרא (חברה ממשלתית לביטוח סיכוני סחר חוץ) מפעילה שני פרוטוקולים פיננסיים, המהווים תשתית למימון עסקאות ומעניקים תמיכה לחברות המעוניינות למכור מוצרים בסין או להקים פרויקטים בסין:

א. הפרוטוקול הפיננסי הכללי

הפרוטוקול הפיננסי הכללי פעיל למעלה מעשור, תומך בחברות ללא מיקוד ענפי ומהווה בסיס לעסקאות בתחומי הציוד הרפואי, מים (התפלה וטיהור מים) ותקשורת.

ב. הפרוטוקול הפיננסי החקלאי

בשנת 2012 נחתם פרוטוקול פיננסי ייעודי לענף החקלאות בהיקף של 300 מיליון דולר במטרה לשדרג את היכולות החקלאיות בחמש פרובינציות בצפון מערב סין- Xinjiang, Ningxia, Gansu, Shanxi, ו- Qinghai.

ההרחבה האחרונה, שבוצעה הינה משמעותית ביותר מבחינת החברות הישראליות (והלקוחות הסינים) וההערכה היא, כי בתקופה הקרובה לא מעט חברות ישתמשו בתנאי האשראי העדיפים, שיעמידו החברות הישראליות.

בשונה מהפרוטוקול הפיננסי החקלאי, הפרוטוקול הפיננסי הכללי, שהורחב זה עתה, אינו מוגבל מבחינת תחומים ועל כן צפוי להיות הזדמנות אמתית לחדירה לשוק הסיני של חברות ישראליות רבות נוספות.

אהבתם? שתפו

חדשנות ויזמות

המירוץ לטלפון החכם ביותר

84% משוק הסלולר העולמי נשלט על ידי 7 יצרניות: Huawei, Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo, Vivo, Lenovo נכון לרבעון השני של 2020. רק לשם השוואה, ברבעון

חדשנות ויזמות

יוזמת דרך המשי כמקפצה לפעילויות עסקיות

יוזמת "דרך המשי החדשה" ("החגורה והדרך") היא כינוי לתוכנית אסטרטגית, שמטרתה ליצור חיבור גיאוגרפי, הן יבשתי והן ימי, בין סין לבין שאר מדינות העולם. מטרת

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל