חברות אג-טק ישראליות? בואו לשמוע על ההזדמנויות שמחכות לכם בפיליפינים

הנספחות הכלכלית בפיליפינים וענף טכנולוגיות חקלאות במכון היצוא מזמינים אתכם לוובינר בנושא הזדמנויות לחברות אג-טק ישראליות שיערך בתאריך ה-19 בספטמבר. בוובינר נארח את מנכ”ל חברת Pedro Farms, חברה מובילה בתחום גידול ושיווק ירקות ותוצרת טרייה, שישתף בתובנות שלו על הענף.

זה נכון שסקטור החקלאות בפיליפינים אינו צומח בשנים האחרונות ושתרומתו לתמ”ג הולכת ומתכווצת באופן יחסי. הסיבות לכך הן רבות וביניהן ניתן למנות את היעדר ההשקעה בתשתיות, המשך ההתבססות על חקלאים קטנים, הגישה המוגבלת למימון וביטוח פרויקטים חקלאיים, האתגרים לוגיסטיים בשרשרת האספקה, פגעי מזג האוויר ומגמת העיור שמובילה לנהירה של צעירים רבים מהכפר אל העיר. אך בכל זאת מדובר על ענף חשוב ומרכזי עבור הפיליפינים שמהווה כ-10% מהתוצר ומעסיק כ-25% מכלל כח העבודה במדינה. ענף זכה בשנה החולפת מאז עלייתו של הנשיא פרדיננד מרקוס (המכהן גם כשר החקלאות) לתשומת לב הולכת וגדלה.

את האינדיקציות לכך ניתן לראות בהלוואה של 600 מיליון דולר שאושרה על ידי הבנק העולמי בחודש יולי האחרון לטובת קידום פרויקטים חקלאיים בפיליפינים ובהלוואה דומה של 500 מיליון דולר שאושרה על ידי הבנק האסייני לפיתוח (ADB) גם כן לפיתוח סקטור החקלאות. כמו כן, ניתן לראות זאת בגידול החזוי של 6% בתקציב החקלאות לשנת 2024 שצפוי להסתכם בכ-3.5 מיליארד דולר. בהתאם למגמה, ניתן לראות כניסה של משקיעים מקומיים כמו קבוצת Metro Pacific וקבוצת Aboitiz שלא עסקו קודם לכן בתחום החקלאות וכן של תאגידים זרים ביניהם קבוצת CP מתאילנד וחברת Vaksindo מאינדונזיה.

על רקע הזה נערוך השנה לראשונה רוד-שואו חברות אג-טק ישראליות למנילה ודבאו (Davao) בסוף חודש נובמבר במסגרתו יפגשו החברות הישראליות עם בכירים במשרד החקלאות הפיליפיני, מגדלים מובילים מהסקטור הפרטי, קואופרטיבים, משקיעים פוטנציאלים ועוד.

כהכנה למשלחת, נקיים בתאריך 19 בספטמבר וובינר בו נציג את ההזדמנויות לחברות אג-טק ישראליות בפיליפינים ונדבר בהרחבה על הפעילות המתוכננת לחודש נובמבר הקרוב.

להרשמה לוובינר סרקו את הקוד או לחצו כאן

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות אלינו בכתובת המייל Manila@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

תומר היווי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל