סינגפור נוסעת קדימה ומהר !

תחום התחבורה וקידומו הוא נושא שתמיד העסיק את האנושות, ובמאה השנים האחרונות זינק קדימה בזכות המצאת הרכב ופיתוח המנוע. במקביל וכתוצאה מפיתוח התחבורה,  ערים רבות בעולם מתמודדות עם בעיות תחבורה- פקקים, עומס, זיהום ותאונות. בשנים האחרונות, תחום הרכב והתחבורה עובר מהפכה נוספת של ממש שמיועדת לסייע בבעיות ובאתגרים המצויים בתחום. תעשיית התחבורה החכמה (smart mobility) מתפתחת ברחבי העולם, ומשפיעה על פיתוח רכבים ועל תפיסת הרכב בעולם של ימינו.

ישראל, כאומת סטארט-אפ מובילה וכמרכז חדשנות גלובלי, אינה נשארת מאחור וחברות ישראליות רבות עוסקות בתחום. ישנו מנעד רחב של תתי תחומים בתוך האקו סיסטם של תחבורה החכמה אשר מתפתחים לכיוונים שונים ומקדמים את עולם התנועה- מתחבורה שיתופית, דרך טכנולוגיות מתקדמות לניהול התנועה במטרופולינים ועד לרכבים אוטונומיים חשמליים. למאמץ השוק הפרטי מצטרף גיבוי ממשלתי- ממשלת ישראל הגדירה את התחבורה החכמה כיעד, וככזה היא משקיעה בו רבות. האקו סיסטם הישראלי כבר הוליד מספר הצלחות גדולות בתחום- Mobileye, Gett ועוד.

סינגפור, בדומה לישראל, מתגאה בהיותה אומה מתקדמת וטכנולוגית, וממשלת סינגפור עושה מאמצים רבים לקדם את החדשנות במדינה. ניתן לראות לדוגמה את פרויקט Smart nation Singapore שמקדמת הממשלה הסינגפורית, אשר שם דגש על קידום המדינה לתשתית ומערכות חכמות יותר. בין היתר, נמצאת במסגרת הפרויקט יוזמה אשר מטרתה קידום התחבורה החכמה בסינגפור, בין היתר בנושאי רכבים אוטנומיים, מו”פ, תשלום נסיעות ללא מגע, ניתוח תחבורה ועומסים ועוד. הדבר מהווה כר פורה ויעד מצוין לחברות ישראליות אשר רוצות להיכנס ולהשתלב בשוק המזרח אסייתי בכלל והסינגפורי בפרט.

בעוד כשבועיים יתקיים בישראל כנס Ecomotion week, אשר ירכז למעלה מ-600 סטארט אפים ישראלים בתחומי התחבורה החכמה והאוטומוטיב. לכנס צפויות להגיע מספר משלחות סינגפוריות, המתעניינות בתעשיית התחבורה החכמה הישראלית, בה גם חברות פרטיות וגם חברות ממשלתיות.

מעוניינים גם אתם ליצור קשרים עם עסקים וחברות סינגפוריות ולפרוץ לשוק המקומי? צרו קשר עם הנספחות במייל ואנו נשוב אליכם ונסייע כמיטב יכולתנו.

נספחות סינגפור

סיוע לכתיבת האייטם: גיא חנין

צור קשר עם:

נועה פרטוק

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל