הנספחות הכלכלית בתאילנד פועלת לבניית מסגרת רגולטורית לתעשיית הפודטק הישראלית!

תאילנד הינה אחת מיצואניות המזון הגדולות בעולם, ונחשבת בעיני רבים כ”The Kitchen of The World”. לכן, אין זה מפתיע שטכנולוגיות מזון הן מעוררות עניין רב בקרב תאגידי המזון המקומיים, שרובם פתחו קרנות ייעודיות לאיתור הזדמנויות בעלות סינרגיה לאסטרטגיה העסקית שלהם. ואכן, ב3 השנים האחרונות הנספחות סייעה למספר חברות ישראליות לקבל השקעה מאותן תאגידי מזון, ומבין סיפורי ההצלחה שפורסמו ניתן למנות את אלף פארמס, דומתוק, פיוצ’ר מיט, פלאיינג ספארק ועוד.

אולם, ההצלחה של הסקטור תלויה במידה רבה בפתיחותה של תאילנד להסיר חסמים רגולטוריים ולבנו מסגרת אשר תאפשר לאחר תהליך סדור קבלת אישור שיווק ומכירה של מוצרי המזון החדשניים לשוק התאילנדי ולייצוא לשכנותיה. תהליכים אלו בדרך כלל ארוכים יותר ומצריכים שיתוף ידע בין הFDA של מדינות נוספות, שכבר ביצעו תהליכים דומים כמו לדוגמה סינגפור וארה”ב, בהם ניתנו אישורים למכירת בשר עוף מתורבת לשני חברות – Eat Just ו-Upside Foods.

הנספחות הכלכלית בתאילנד ובתמיכה של השגרירה הגברת אורנה שגיב, פועלים מול משרד הבריאות המקומי והTFDA כדי לקדם את התהליך ולסייע להעביר את הידע שנצבר בחברות הישראליות, בתאגידי המזון התאילנדים ומדינות אחרות, כדי לנסות ולשמר את מעמדה של תאילנד כמעצמת קולינריה גלובלית, גם ביום שאחרי מהפכת הפודטק.

אם אתם חברת פודטק ישראלית שמחפשת השקעה או שותפות אסטרטגית בתאילנד, מוזמנים לפנות לנספחות הכלככלית – נשמח לסייע לכם.

צור קשר עם:

תומר שפילמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל