בניגוד למה שחשבת – גם לאוסטרלים יש דאגות ביטחוניות

לרוב כשחושבים על אוסטרליה נוטים לחשוב רק על נופים עוצרי נשימה, טבע ייחודי ולייף סטייל רגוע ואיטי יותר. הכל נכון, אבל בשבועות האחרונים אוסטרליה מתמודדת עם סדרת מתקפות סייבר קשות במיוחד.

מזה כחודשיים, מהדורות החדשות מעדכנות באופן קבוע אודות ההתפתחויות האחרונות בסדרת מתקפות סייבר שהתרחשו במדינה.

המתקפה המשמעותית הראשונה התרחשה כחלק מהפריצה האבטחתית של מסד הנתונים של חברת הטלקום השנייה בגודלה במדינה – OPTUS, במסגרתה נפרצו פרטיהם האישיים של כ 10 מיליון לקוחות ומשתמשים. מדובר היה בפרצה משמעותית ביותר אשר הוכיחה לאוסטרליה עד כמה היא לא מוגנת כיאות מפני מתקפות שכאלה.

אך בעוד החקירה אודות הפרצה מתרחשת ואוסטרליה כולה עוקבת אחר ההתפתחויות, התרחשה מתקפה משמעותית נוספת. חברת MEDIBANK, אחת מחברות ביטוחי הבריאות הגדולות במדינה, הודיעה על מתקפת סייבר שחוותה שכללה גניבת פרטי לקוחות. כאן כבר מדובר על פרצה בעלת השלכות רחבות עם חשיפת פרטים רגישים ביותר של מבוטחי החברה לרבות היסטוריה רפואית, תביעות, מצב בריאותי ועוד.

מתקפות אלו, אשר עדיין תחת חקירה, תפסו את אוסטרליה מאוד לא מוכנה בכל הקשור לאבטחת הסייבר, במיוחד לאופן שבו היא מוודאת שפרטיהם האישיים של האזרחים, המוחזקים במגוון מסדי נתונים, מוגנים כיאות.

ואיך כל זה קשור לישראל?

אחד התחומים המובילים בסחר שבין המדינות בכלל ובפעילות הנספחות המסחרית והכלכלית בפרט הוא נושא הסייבר.

אנו מסייעים כל העת לחברות ישראליות בעלות טכנולוגיות סייבר מתקדמות בפעילותם בשוק האוסטרלי. לאור הדרישה ההולכת וגוברת מצד חברות וארגונים במדינה לפתרונות חכמים, פעילות זו תלך ותגבר. לנספחות המסחרית מספר פעילויות בתחום בשנה הבאה, לרבות ביקורים של חברות אוסטרליות בישראל ותערוכות מובילות כאן בשוק עם נוכחות ישראלית מכובדת, במטרה להעמיק את שיתופי הפעולה.

אנו מזמינים אתכן- חברות סייבר ישראליות שחושבות על השוק האוסטרלי ולא בדיוק יודעות איך להתחיל, לשתף אותנו בפעילות שלכן ואנו נשמח להכווין ולסייע לכן בצעדיכן הראשונים כאן!

צור קשר עם:

אוהד בלומברג

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל