מה הקשר בין וויטנאם וקיבוצים בישראל? ממשלת וויטנאם הגיעה לישראל כדי ללמוד על מודל הכלכלה השיתופית בקיבוצים

בחודש ספטמבר נחתה בישראל משלחת של המשרד הממשלתי של משרד התכנון וההשקעות בוויאטנאם כדי ללמוד על הכלכלה השיתופית בישראל

המשלחת, המורכבת מבכירים בממשלה הוויאטנאמית ממשרד הMPI האחראי לתכנון האסטרטגיה הלאומית של וויטנאם, הגיעה לישראל כדי לשמוע על המודל הקיבוצי, הייטק קיבוצי וכלכלה קואופרטיבית אך קיבלה הרבה יותר מכך!

המשלחת הגיעה כחלק מהרפורמה שעושה הממשלה הוייטנאמית בחוק התאגידים השיתופיים ובאה ללמוד מהניסיון הישראלי בנושא לאור ההצלחה הישראלית בהקמת עסקים וחקלאות רווחית בקואופרטיבים (קיבוצים, מושבים) ולאור המיתוג הטוב של הכלכלה הישראלית בוייטנאם.

למשלחת היה לוח זמנים עמוס ומרתק הכלל:

– ביקור באיגוד התעשיה הקיבוצית עם הרצאות על הכלכלה הקואופרטיבית, הייטק ודיגיטל בתעשייה בפריפריה מפי מיכל צורן, מנהלת אגף פעילות בינלאומית באיגוד התעשיה הקיבוצית. באיגוד התעשיה הקיבוצית המשלחת למדה על חווית הפיתוח השיתופי בישראל עם הנדבכים שבו, יצירת ערך מוסף, יישום דיגיטלי ,חינוך והכשרה, כמו כן חוויות מוצלחות של קואופרטיבים ישראלים על ידי מאפיינים ופעולות שונות.

– פגישה עם רשמת האגודות השיתופיות במשרד הכלכלה והתעשייה, בו דנה המשלחת עם מקביליה הישראלים בצורות השונות של הרגולציה הממשלתית והדרכים להטיב וייעל את העשייה הקואופרטיבית במדינה.

– ביקור במשרד החקלאות ובמכון וולקני בבית דגן שם למדה המשלחת על חדשנות ישראלית בחקלאות, עידוד ממשלתי לחקלאות מדייקת וכיו”ב.

– סיור לימודי בחברות הייטק בקיבוצים ומושבים בצפון הארץ. המשלחת למדה במושב נהלל על המודל השיתופי המיוחד שם, על תנועת המושבים ועל הקמת המושב הראשון בישראל.

בקיבוץ סאסא ראתה המשלחת תוצרים של עשייה קיבוצית מתקדמת, לאו דווקא בחקלאות עם ביקור בחברת Sasa Software, חברת פלסאון ומפעלים נוספים בקיבוץ. בהמשך ביקור גם בקיבוץ יראון בחברת אגרוסקאוט ובמרכז המחקר החקלאי במיגל.

המשלחת בקיבוץ יראון בביקור בחברת AgroScout
המשלחת במכון מחקר חקלאי מיגל

את הסיור תיבלו חברי המשלחת בביקור והרצאה ביקב טוליפ הישראלי מפי מנכ”ל היקב, רועי יצחקי.

וסיירו בכפר תקווה יחד עם הסבר על על הכפר המיוחד והקמת היקב.

ביקור ביקב טוליפ
ביקור ביקב טוליפ

חברי המשלחת מסרו בסיום הביקור את תודותיהם לשגרירות ישראל ולנספחות הכלכלית בוייטנאם על הביקור המוצלח.

 

בעקבות הביקור, שגרירות ישראל בויטנאם הוזמנה לדיונים הממשלה המתקיימים בנושא הרפורמה במעמד ראש ממשלת וייטנאם.

המשלחת בקיבוץ בצפון

 

 

 

צור קשר עם:

גל סף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל