נחתתי בסידני – תובנות ראשונות מהשבועות הראשונים באוסטרליה

שלום רב ונעים מאוד להכיר! לפני מספר שבועות נחתתי בסידני אוסטרליה לתפקידי החדש – הנספח הכלכלי לאוסטרליה (וניו זילנד) – תפקיד חדש ומרגש שטומן בחובו המון הזדמנויות לקידום יחסי הסחר בין המדינות.

אחת התגובות הכי נפוצות שקיבלתי בתחילת השירות מחברים וקולגות ישראליים היתה: “אוסטרליה?? וואו זה רחוק!”

אז אין ספק, יש המון שמפריד בין ישראל לאוסטרליה. אוסטרליה היא כמעט המדינה המרוחקת ביותר מישראל (ללא ספק הנספחות הכלכלית המרוחקת ביותר של ישראל) וזה משליך על עשיית העסקית ועל הסחר.

אך לא רק הים מפריד בין המדינות- התרבות שונה, האנגלית ייחודית (שאני עדיין מתרגל אליה), נהיגה בצד השני, עונות שנה הפוכות ועוד. בנוסף, אחד הדברים שהכי הפתיעו אותי הוא הגודל של המדינה; רבים יודעים שאוסטרליה היא מדינה גדולה אך לא תמיד יודעים בדיוק עד כמה. לצורך המחשה- הפרש השעות בין סידני לפרת’ במערב אוסטרליה הוא לא פחות מ 3 שעות וגודלה של אוסטרליה אינו רחוק מגודלה של ארצות הברית.

אך לצד כל אלו, מהשבועות הראשונים שלי בתפקיד, אני מתרשם שיש הרבה יותר נקודות השקה ודימיון בין המדינות מאשר המפריד.

שתיהן מעריכות חדשנות ורצון לעמוד בחזית הטכנולוגיה, סגנון עסקים כאן מתאפיין בנימוס רב אך גם בישירות רבה ובעיקר אני בעיקר מתרשם מהכבוד האדיר שרוחשים כאן לחדשנות הישראלית. זו הפכה לשם דבר בסביבה העסקית עם רצון עז לשמוע ולהכיר יותר טכנולוגיות ישראליות. ואכן, למרות המרחק, יש כאן נציגות מרשימה ביותר של חברות ישראליות שפועלות בשוק האוסטרלי וחלקן עם נוכחות מקומית עשירה.

למרות כל זאת, אני סבור שהפוטנציאל הוא אדיר ועדיין לא מומש במלואו. רבים רואים באוסטרליה כשוק בודד אליו מגיעים במטרה לשרת את השוק המקומי. עם זאת, לאור העובדה שאוסטרליה הינה מדינה מערבית דוברת אנגלית ונוחה לעסקים, היא יכולה וצריכה לשמש כנקודת עוגן עבור החברות הישראליות במרחב אסיה פאסיפיק ככלל.

כעת, כשאוסטרליה חזרה לשגרה מלאה אחרי סגר ממושך וקשוח היא חזרה במלוא הכוח. הרחובות מלאים, המון ממלא את הברים והמסעדות בשעות ערביים וספינות התיירים שבו לשוט בנמל סידני הציורי והמפורסם. ישנן תערוכות, ביקורים, נסיעות עבודה ועוד הרבה הזדמנויות לפעילויות עסקיות.

נשמח לעמוד לשירותכם כדי לסייע לכם בצעדיכם בשוק אז אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה.

צור קשר עם:

אוהד בלומברג

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל