חברות ישראליות בתחום האנרגיה המתחדשת: יפן היא היעד הבא שלכן!

כחלק מחזונה ל-2050, יפן שואפת להגדיל באופן משמעותי את תפוקת החשמל מאנרגיות מתחדשות, כך שיהוו כ-50-60% מתפוקת החשמל במדינה.

במשך שנים רבות הסתמכה יפן במידה רבה על אנרגיה גרעינית, אך בעקבות רעידת האדמה והצונאמי של 2011, הושבתו כ-50 תחנות כח גרעיניות ורובן הגדול עדיין לא פעילות עד היום. לאחרונה השיק משרד הכלכלה, התעשייה והמסחר (METI) את אסטרטגיית הצמיחה הירוקה (Green Growth Strategy) – מדיניות תעשייתית שנועדה לקדם יצירת מעגל של צמיחה כלכלית והגנה סביבתית, יחד עם הקהילה העסקית. כחלק מכך, הממשלה היפנית מקדמת שינוי רגולציה ודיגיטציה כשהיא מעוניינת בהגדלת ההשקעות הירוקות במדינה כדי להשיג את היעדים שהציבה.

ממשלת יפן והמגזר העסקי לוקחים את הנושא ברצינות רבה ומחפשים דרכים להפחית את פליטות הפחמן, להגביר את ההתייעלות האנרגטית ואת השימוש באנרגיות מתחדשות. קרן חדשה בהיקף של כ-19 מיליארד דולר הוקמה לאחרונה כדי לממן פקוייקטים בתחום זה, בעדיפות לאימוץ טכנולוגיות חדשניות ושיתופי פעולה בינלאומיים. להלן לינק למידע נוסף, כולל פורייקטים ספציפיים.

על רקע זה, אנו שמחים להזמין חברות ישראליות להשתתף באירוע שנקיים בשיתוף עם מכון היצוא ב-13 בספטמבר, במטרה לתת חשיפה לחדשנות הישראלית ולייצר הזדמנויות עסקיות. האירוע יתקיים וירטואלית, מול קהל של כ-200 נציגי חברות וגופים יפניים העוסקים בתחום, במסגרתו החברות הנבחרות יציגו ויקיימו פגישות מתואמות מראש.

להלן לינק ללפרטים והרשמה, עד ה-8 באוגוסט, 2022.

 

 

צור קשר עם:

דניאל קולבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל