טאיוואן מציגה: מאפס למאה (אלף) בחודשים בודדים

על אף עליה דרמטית במספר המקרים המקומיים, טאיוואן מקלה בתנאי הכניסה לאי

בשנה שעברה, סיפרנו פה על גל הקורונה המקומי הראשון ועל התמודדותה העקבית של טאיוואן אל מול הזנים הראשונים של וירוס הקורונה. מאז אותו הגל, טאיוואן המשיכה עם מדיניות ה-“Zero Cases”, מעברי הגבול נותרו סגורים לדרכונים זרים והנחיות לבישת המסיכה נותרו בעינן.

בחודש מאי האחרון (2022) עלה מספר המקרים המקומיים החדשים ליום מכמה עשרות בודדות – לכמה עשרות אלפים. מהר מאוד נכנסנו לכוננות ספיגה, ולרגע חשבנו שהסגר הבא ממש מעבר לפינה. למרות זאת, גם הפעם נוכחנו לגלות את עוצמות ההתמדה, העמידה בנהלים (יהיו אשר יהיו) והחוסן החברתי של העם הטאיוואני. הגוף שמנצח על המופע המרשים הזה בשנתיים וחצי האחרונות הוא מרכז השליטה במחלות מדבקות (Taiwan CECC), ובעזרת צוות מומחים ומומחיות בתחום הוחלט ליישם שורת צעדים לטובת שמירה על שגרת החיים.

בחלוף חודשיים מאז, ה-CECC ממשיך להנחות את הציבור בנהלי מניעת קורונה המעודדים חיים לצד המגיפה ושמירה על בריאות הציבור. ההיבט המשמעותי ביותר שהשתנה לטובה בחודשיים האחרונים היה שינוי תקנות הבידוד המחמירות שננקטו מאז תחילת המגיפה ומנעו בפועל קיום פגישות, משלחות, כנסים ועוד.

גלובוס עם מסיכה
Pexels

נהלי הכניסה העדכניים

תקופת הבידוד – תכנית 3+4

יום ההגעה לטאיוואן נחשב ליום 0; לאחר מכן, יש לשהות בבידוד ביתי מלא במשך שלושה ימים, ולאחריהם לקיים ארבעה ימי בקרה עצמית (בהם יש לוודא כי לא מתפתחים תסמיני קורונה).

במהלך ארבעת ימי הבקרה העצמית:

  • יש להימנע מיציאה החוצה, אלא אם עולה צורך מהותי.
  • במקרה בו נדרש לצאת ממקום הבידוד, יש להציג תוצאה שלילית בבדיקה ביתית מהירה שנלקחה ב-48 השעות קודם לכן.
  • יש להקפיד על לבישת מסיכה ושמירה על ריחוק חברתי, ולהימנע מהגעה למקומות צפופים או הומי אדם.

נהלי בדיקות

  • בטרם ההמראה לטאיוואן, יש להציג בשדה התעופה בדיקת PCR שבוצעה עד יומיים לפני מועד הטיסה.
  • עם הנחיתה בשדה התעופה בטאיוואן, תתבצע בדיקת רוק או PCR.
  • צוות הנמל יספק שתי בדיקות מהירות ביתיות למגיעים, לטובת שימוש במהלך הבידוד ועם סיום תקופת ימי הבקרה העצמית.
שדה התעופה TAOYUAN
Unsplash

 

כיום, מספר המקרים החדשים ביום נע בין 30-50 אלף וטאיוואן מתנהלת כהרגלה בשגרה החדשה הזו. מרבית האוכלוסייה (גילי 18 ומעלה) מחוסנים בשלוש או בארבע מנות כנגד הוירוס ואף התקבלה המלצת ה-CDC האמריקאי בנוגע לחיסון תינוקות בגיל 6 חודשים ועד גיל 5.

אנו מעודדים כל חברה ישראלית המעוניינת בהרחבת פעילותה לשוק הטאיוואני ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית בטייפה, להגיע לאי ולפגוש בהזדמנויות המקומיות הממתינות פה.

 

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל