הזמנה לפורום העסקים פיליפינים-ישראל (8/6)

פורום העסקים פיליפינים-ישראל יתקיים ביום רביעי, 8 ביוני, בין השעות 9:00-11:30 בתל אביב. הפורום יתקיים על רקע ביקורו של שר המסחר והתעשייה הפיליפיני, מר רמון לופז בליווי משלחת ממשלתית ועסקית הכוללת סגני שרים, בכירי רשות ההשקעות ונציגי חברות מהסקטור הפרטי.

מטרת ביקורו של שר המסחר והתעשייה (DTI) לופז בישראל היא חתימה על מספר הסכמים כלכליים שצפויים לייצר תשתית סחר והשקעות טובה יותר בין המדינות, ביניהם הסכם הגנה על השקעות מול משרד האוצר וכן מזכר הבנות על שיתוף פעולה כלכלי מול משרד הכלכלה והתעשייה. מטרה נוספת היא קיום הפורום העסקי שיהווה הזדמנות מפגש ונטוורקינג בין חברות פיליפניות לישראליות.

 

במסגרת הפורום העסקי יציגו הדוברים השונים סקירות על מספר סקטורים מובילים בכלכלה הפיליפינית ביניהם תעשיית החקלאות המהווה כ-10% מהתמ”ג, תעשיית האלקטרוניקה שמובילה את הייצוא התעשייתי הפיליפיני ותעשיית מיקור החוץ לשירותים עסקיים (BPO) המהווה מוקד משיכה לחברות בינלאומיות רבות. בהמשך לפורום יתקיים סבב פגישות עסקיות מתואמות מראש עם נציגי החברות הפיליפיניות בין השעות 13:30-15:30.

נציגי ונציגות חברות ישראליות המתעניינים\ות בעשיית עסקים עם הפיליפינים מוזמנים\ות להירשם באמצעות הקישור המצורף. תכנית הכנס ורשימת החברות הפיליפיניות תשלחנה עם השלמת ההרשמה וקבלת אישור המארגנים. ההשתתפות מוגבלת לנציג אחד לחברה.

להרשמה לכנס – לחצו כאן 

נתוני הרבעון הראשון של שנת 2022 אשר הסתכמו בצמיחה של 8.3%, מעודדים ומבשרים על מגמת שיקום של כלכלת הפיליפינים אשר נפגעה קשות ממשבר הקורונה, זאת בהמשך לצמיחה מעודדת של 5.7% בשנת 2021. הממשל הפיליפיני החדש שנבחר לאחרונה צפוי להמשיך את הרפורמות הכלכליות שהחלו בתקופתו של הנשיא רודריגו דוטרטה וכן להמשיך את הקשר החם עם ישראל.

לסקירה כלכלית המלאה – לחצו כאן

תעשיית האלקטרוניקה ובפרט ייצור מעגלים מודפסים (PCB) היא מהתעשיות המובילות כיום בפיליפינים. תעשייה זו התפתחה בשנות ה-70 בין היתר בזכות עלויות הייצור האטרקטיביות ומאז מובילה את ענף הייצור התעשייתי בפיליפינים ומהווה כ-60% מסך יצוא הסחורות מהפיליפינים. בפיליפינים פועלות חברות המציעות שירותי ייצור מוצרי אלקטרוניקה (EMS) במוקדי ייצור שונים ברחבי המדינה ומחוצה לה, אשר לחלקן נציגות בין היתר בישראל.

תעשיית החקלאות, לרבות ייצור ועיבוד המזון, מהווה כ-10% מהתמ”ג בפיליפינים ואחרי להעסקה של כ-25% מהכח העבודה במדינה. פיליפינים היא מהיצואניות המובילות בעולם של בננות, אננסים ומוצרים חקלאיים נוספים. ענף החקלאות בפיליפינים כיום זקוק להשקעות, שילוב של טכנולוגיות מתקדמות וידע חקלאי. כניסה של שחקנים ומשקיעים חדשים לתחום והצורך במודרניזציה מהווה הזדמנות לחברות הישראליות.

תעשיית ה- Business Process Outsourcing, היא ממנועי הצמיחה המרכזיים של הפיליפינים בעשור האחרון, מהווה גם כן כ-10% מהתמ”ג ומועסקים בה כ- 1.3 מיליון עובדים באופן ישיר. הפיליפינים ומטרופולין מנילה בפרט מהווים יעד אטרקטיבי לחברות רב-לאומיות המעוניינות במיקור חוץ של פעילויות ושירותים שונים בתוך הארגון. עלויות שכר עבודה נמוכות יחסית, כוח עבודה צעיר ומשכיל בעל רמת אנגלית גבוהה וכן תמריצים ממשלתיים שונים מקנים לפיליפינים יתרון מול המתחרה המרכזית – הודו, ומול מתחרות נוספות.

לפרטים נוספים אנא הירשמו באמצעות הקישור מעלה או פנו לגב’ דנה סוארי-קורן בכתובת dana@export.gov.il

צור קשר עם:

תומר היווי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל