סינגפור מחפשת חברות ישראליות שיסייעו בהפיכת מקורות האנרגיה שלה לירוקים

סינגפור מעלה את מס הפחמן פי 5 ומחפשת חברות ישראליות שיסייעו בהפיכת מקורות האנרגיה שלה לירוקים

ב-2019 סינגפור החילה מס פחמן של 5 דולר סינגפורי לטון פחמן, בצד שהיווה סנונית ראשונה של תהליך להפיכתה של סינגפור ממרכז אזורי של תעשיית הנפט והגז למדינה עם אג’נדה ירוקה ולמרכז של טכנולוגיות ירוקות.

כפי שדיווחנו בעבר, לסינגפור יש תכנית משמעותית להפיכתה לירוקה יותר ולניצול ההזדמנויות שיש בתחום הכלכלה הירוקה שנקראת Singapore Green plan 2030.

בתוך כך, בחודשים האחרונים החליטה ממשלת סינגפור כי מס הפחמן יעלה פי 5 ל-25 דולר סינגפורי עד שנת 2025 ואף יגיע ל-50-80 דולר סינגפורי עד שנת 2030. מדובר על מחויבות רצינית מצד ממשלת סינגפור, שגם מצטרפת לקבוצת המדינות שקבעו יעד שאפתני של 0 נטו פליטות פחמן ב-2050.

לכך מתווספת עלייה מאוד גבוהה של מחירי האנרגיה בסינגפור כבר בתקופה הנוכחית, כאשר לאחרונה הם עלו ב-10% בבת אחת, וזאת לאחר עלייה מתמשכת בשנתיים האחרונות.

בנוסף, משיחות שקיימנו עם חברות סינגפוריות רבות בחודשים האחרונים עולה הבנה שמחירי האנרגיה באי, ובפרט אלו של התעשייה עשויים להוות בעיה (והזדמנות) ניכרת עבורן, והתברר לנו שרבות מהן כבר מחפשות פתרונות ליישום התייעלות אנרגטית אצלן מצד אחד (לרבות טכנולוגיות של ייצור אנרגיה מתחדשת ואגירת אנרגיה), וגם לעבוד עם חברות ישראליות מהתחום כדי להחדיר טכנולוגיות ללקוחות שונים בשווקי דרום מזרח אסיה.

חברות ישראליות עם פתרונות בעולם זה בעלות יתרון יחסי ברור ויכולת להתחרות בשווקי העולם, יותר ממוזמנות לפנות אלינו ולקבל תמיכה בחיבור לשחקנים מקומיים בסינגפור.

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל