סינגפור דורגה שלישית בעולם ביעילות ממשלתית, איך זה רלוונטי לחברות ישראליות?

סינגפור הגיעה למקום השלישי בעולם והראשון באסיה, בדירוג עולמי העוקב אחר יעילות הממשל.

  • סינגפור הינה המדינה האסיאתית היחידה ב-10 המדינות המובילות במדד המימשל הטוב של צ’נדלר (Chandler Good Government Index), כאשר פינלנד במקום הראשון ושוויץ במקום השני.

המדד, מתפרסם על ידי מכון צ’נדלר לממשל, ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו בסינגפור, ומודד את היכולות והתוצאות של הממשלה ב-104 מדינות. הוא משתמש ב-35 אינדיקטורים, המאורגנים בשבעה עמודי תווך: מנהיגות וראיית הנולד; חוקים ומדיניות; חוזק המוסדות; ניהול פיננסי; אטרקטיביות השוק; השפעה ומוניטין גלובליים; ומוביליות חברתית.

ניתן אולי להתווכח אם הדירוג אובייקטיבי או לא לאור זאת שהמכון שמפיק אותו נמצא בסינגפור, אך במהותו הדירוג משקף היטב את הניסיון של הנספחות בעבודה בסינגפור מול גורמי ממשל, וגם הניסיון שלי כשליח של ישראל שחי בסינגפור ב-4 השנים האחרונות.

אז איך זה רלוונטי לחברות ישראליות?

סינגפור היא לדעתי אחת המדינות היחידות בעולם שבה הממשלה היא מאמצת מוקדמת (Early adopter) של טכנולוגיות יותר מאשר המגזר הפרטי, ולכן חברות ישראליות בעלות טכנולוגיה עם יתרון יחסי ברור ועם יכולת להתחרות בשווקים הכי מתוחכמים בעולם יכולות למצוא בממשלת סינגפור, על זרועותיה השונות, כשותף טוב לפרויקטי הוכחת היתכנות (Proof of concept) ולאימוץ טכנולוגי באופן כללי.

עם זאת יש לזכור שהנטייה הכללית בסינגפור היא להימנע מסיכונים גדולים ולכן להעדיף לעבוד עם פתרונות טכנולוגיים “מוכחים” שכבר עובדים בצורה מוצלחת במקומות אחרים, ולכן מאוד לא סביר שממשלת סינגפור תהיה הלקוח הראשון של סטארטאפ ישראלי.

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל