סקטור האנרגיה בהודו

אנרגיה היא מרכיבה קריטית ביותר בתשתית וחיונית לצמיחה כלכלית ולרווחה של מדינות. קיומה ופיתוח של תשתית חשמל נאותה חיוניים לצמיחה מתמשכת של הכלכלה ההודית. מגזר החשמל של הודו מגוון ומקורות ייצור החשמל הם פחם, ליגניט, גז טבעי, נפט, הידרו, כוח גרעיני ומקורות ברי קיימא כגון רוח, שמש ופסולת חקלאית וביתית. הביקוש לחשמל גדל במהירות וצפוי לעלות עוד בשנים הבאות. על מנת לעמוד בביקוש הגובר לחשמל נדרשת תוספת מאסיבית לכושר הייצור הקיים.

הודו דורגה במקום הרביעי באנרגיית רוח, במקום החמישי באנרגיה סולארית ובמקום הרביעי בהתקנת אנרגיה מתחדשת, נכון לשנת 2020. הודו היא המדינה היחידה מבין מדינות ה-G20 שנמצאת בדרך להשגת היעדים במסגרת הסכם פריז.

הודו היא היצרנית השלישית בגודלה והצרכנית השנייה בגודלה של חשמל בעולם, עם קיבולת הספק מותקנת של 395.07 GW, . גידול האוכלוסייה יחד עם הגדלת החשמול והשימוש לנפש יספקו צמיחה נוספת.

במסגרת התקציב 2022-2023, הממשלה הודיעה על הנפקת איגרות חוב ירוקות ריבוניות, וכן על הענקת מעמד תשתית למערכות אחסון אנרגיה, כולל מערכות סוללות בקנה מידה של  רשת. באותו תקציב, הוקצו סכומים עבור תוכנית לייצור של מודולים סולאריים בעלי יעילות גבוהה.

לפרטים ומידע נוסף אנא פנה ל- bangalore@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל