לראשונה – מערכת ישראלית לחקלאות ימית באוניברסיטה החקלאית בסייגון

בבוקר שישי האחרון, 8/4/22, התקיים טקס חניכת המערכת הישראלית לחקלאות ימית באוניברסיטה החקלאית בסייגון (Ho Chi Minh Agriculture and Forestry University).

המערכת, המורכבת ממערכת פילטרים מבית חברת Filltersafe, ומסנן אולטרא סגולי מיוחד מבית חברת Atlantium, מסננת את המים היוצאים ונכנסים לבריכות דגים, מנקה אותם משאריות פיסיות וגם מבקטריות ושאר מזיקים ומאפשרת לחסוך אנרגיה בגידול הימי, לגדל פרטים בריאים יותר ולמזער בלאי לציוד לאורך זמן.

לואן נגוין, קצין הסחר במשרד הקדמי של הנספחות בסייגון, מציג את סקטור החקלאות הימית בישראל לקהל הוייטנאמי

התקנת המערכות הישראליות בוצעה בשיתוף הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בוייטנאם, שגרירות ישראל בהאנוי, מש"ב וראש הפקולטה לחקלאות ימית באוניברסיטה בסייגון.

המערכת הישראלית מאפשרת לאלפי הסטודנטים בפקולטה החקלאית בסייגון ללמוד, לראשונה, על יצירת מערכת סגורה, או RAS (Recirculating Aquaculture Systems), אשר כשמה היא, מערכת סגורה שבה מגדלים דגים ובעלי חיים ימיים בבריכות מקורות שבהם יש שליטה מלאה על תנאי התאורה, האקלים אחוזי החמצן וגם על זרימת המים.

נציג החברות הישראליות בוייטנאם מסביר על המערכת להנהלת הפקולטה לחקלאות ימית

המערכות הללו מאפשרות גידול ימי באזורים המרוחקים מהים, מפחיתות משמעותית את הסיכונים למחלות וחוסכות כאמור באנרגיה.

המערכת הישראלית מאפשרת מחזור יעיל של המים המלוכלכים הנפלטים בדר"כ מבריכות הדגים ולאחר תהליך של פילטר-דיסק מיקרוסקופי (Filtersafe), פילטר ביולוגי ומערכת UV (Atlantium), מוחזרים חזרה נקיים ובטוחים לשימוש נוסף לבריכה.

החברות הישראליות שתרמו לצורך הקמת המערכת לשימוש הסטודנטים הוייטנאמיים

המערכת באוניברסיטה הוקמה בשיתוף ובמימון מש"ב, סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל תחת משרד החוץ, ותוך מאמץ רב של החברות הישראליות שסיפקו את הציוד והתמיכה הלוגיסטית בפרויקט, ומשרתת 2 מטרות:

  1. הנגשת טכנולוגיות מתקדמות לחקלאי וייטנאם והכשרה מעשית בשיטות מתקדמות לחקלאות.
  2. הכרת הטכנולוגיות הישראליות בשוק הוייטנאמי העצום (כ-9 מיליארד דולר ייצוא רק בחקלאות ימית ב-2021).

 

בטקס הציג קצין הסחר של הנספחות הכלכלית בוייטנאם, לואן נגוין, לקהל הוייטנאמי סקירה על הסקטור בישראל ונציג החברות הישראליות הציג את הטכנולוגיה מאחורי המערכת, הטקס נערך במעמד סגנית שגריר ישראל בוייטנאם שיראל לוי.

פעילויות אלו מסייעות רבות לייצוא הישראלי לוייטנאם והנספחות הכלכלית בוייטנאם תמשיך לסייע לחברות אלו ואחרות במאמצי החדירה לשוק.

רוצים לשמוע עוד? צרו איתנו קשר!

צור קשר עם:

גל סף

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל