קול קוריאה – תחרות היינות היוקרתית בקוריאה KWC מחפשת יקבים ישראלים מנצחים!

הנספחות הכלכלית מזמינה יקבים ויצואני יין ישראלים להשתתף בתחרות Korea Wine Challenge היוקרתית שתיערך בחודש יוני 2022. ההרשמה כעת! ראו פרטים מטה.

נכתב בסיוע חגית גלוסקא, עובדת הנספחות הכלכלית.

שוק היין הקוראני חווה בשנים האחרונות פריחה יוצאת דופן. בעוד שבשנים קודמות נתפס היין כמוצר יוקרה נגיש לאוכלוסיות מסוימות בלבד, לאט לאט עם העלייה ברמת החיים והפתיחות למערב צריכתו הופכת לנחלת הכלל.

על פי סקר של Wine Market Attractiveness Compass Model 2021 קוריאה נמצאת במקום השני הבינלאומי מבחינת אטרקטיביות השוק, בין היתר בגלל הגידול שיש בביקושים בשוק, שהיה רדום עד לפני שנים אחדות, התרחבות ערוצי השיווק, חשיפה לקהלים חדשים ועליה במודעות לצריכת יין בקוריאה.

החל משנת 2016 מדווחת עלייה בצריכת יינות בדרום קוריאה. בשנים האחרונות מדווחת עלייה תמידית של 20% בין שנה לשנה וכך גם בין שנת 2020 ל 2021. ייבוא היין בשנת 2021 הגיע לשווי של כ 506 מיליון דולר, 76% יותר מבשנה שקדמה לכך. ההערכה היא כי העלייה בצריכה תימשך לכל הפחות עד לשנת 2025.

כיום, אחד מכל חמישה משקי בית מבצע רכישה אונליין של יינות לצריכה ביתית (אם כי עדיין לגבי מותגים שאינם מקומיים, ישנה דרישה לאיסוף פיזי).

אם בעבר יין היה ממותג בעיקר כמיועד לבילוי יוקרתי במסעדה או בר, כיום, יתכן בהשפעת הקורונה אשר תרמה לשינוי הרגלים בתחומים רבים והשינויים בחוק, קוראנים רבים נפתחים לאפשרות של צריכה ביתית.

בנוסף, מומחים מסבירים את העלייה בצריכה ברצון של הקהל הקוראני, שהתבסס עד היום על מוצרי אלכוהול אחרים, להתנסות במוצרים יוקרתיים יותר ולעבור לצריכה של אלכוהול שנחשב בריא יותר. לכן, אגב, הקוראנים חובבים במיוחד יינות אדומים שנחשבים בריאים יותר.

הבחירה ביין על ידי הצרכנים הדרום קוראנים, נעשית לרוב, כמו בתחומים אחרים במדינה זו, פחות בהתבסס על מוצאו של היין ויותר בהתאם למיתוגו כמוצלח. לכן זכייה בתחרויות יין עשויה להיות משמעותית בהקשר זה. בתחרות השנה יהיו נוכחים משווקים מקומיים שמעוניינים להרחיב את מגוון היינות המשווקים עבור הקהל הקוראני אשר מציף דרישה לגיוון.

אנחנו מזמינים אתכם היצרנים להשתתף בתחרות יין שתיערך בחודש יוני 2022 על ידי אחד המגזינים המובילים בתחום זה – “WINE REVIEW” – זוהי הזדמנות מצוינת עבורכם לצבור מוניטין חיובי בשוק הקוראני ולהצליח לשווק בו.

בשנה שעברה שני יקבים ישראלים זכו במדליות מכובדות בתחרות ובחודש דצמבר האחרון אירחנו אירוע טעימות יין עם מומחי היין המובילים בקוריאה.

  • עוד פרטים:
  • זמני הרשמה – החל מה 1 במרץ 2022 ועד 10 ביוני 2022. שימו לב כי על היינות להגיע עד למועד זה.
  • מועד התחרות – 20 ביוני 2022 ועד 30 ביוני 2022 (שני סבבים).
  • מצ”ב.הזמנה להשתתף בתחרות
  • ניתן להרשם ישירות דרך האתר או במייל בהתאם להנחיות בטופס המצ”ב.
  • וטופס רישום עם פרטי התקשרות (מומלץ למלא במחשב לאחר הורדת הקובץ מ Google Drive) 
  • הזוכים בתחרות צפויים לזכות בסיקור מיוחד במגזין היין Wine Review.
  • מעוניינים להשתתף בתחרות? – אנא עדכנו אותנו במייל lily.koo@israeltrade.gov.il

בנוסף, תוכלו לשלוח את בקבוקי היין לשגרירות עם מדבקה “NOT FOR   SALE”.

ניתן בתיאום מראש לשלוח בקבוקי יין נוספים אותם נוכל לקדם במסגרת אירועים נוספים הנערכים על ידי הנספחות הכלכלית של ישראל בדרום קוריאה. כמו כן, יש לעקוב בקפידה אחר ההנחיות המפורטות למשלוח באתר התחרות.

באפשרותכם לשלוח את היינות גם ישירות למארגני התחרות (רק נא עדכנו אותנו בכך).

***

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקוריאה (Israel Economic and Trade Office in Korea)  אמונה על הקשרים הכלכליים בין המדינות ופועלת יחד עם השגרירות, מכון הייצוא, רשות החדשנות ושותפים רבים אחרים לסייע לחברות ישראליות ליצור קשרים עסקיים עם חברות קוריאניות, למשוך השקעות קוריאניות לישראל ולפתח את תשתית הסחר עבור היצואנים הישראלים לקוריאה בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומוצרי הצריכה. כמו כן אנו מקדמים, בסיוע KORIL, קרן המו”פ ישראל-קוריאה, את המו”פ המשותף לסטרטאפים ישראלים וקוריאניים.

צור קשר עם:

יניב גולדברג

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל