וייטנאם פתחה גבולותיה לתיירים ואנשי עסקים!

אמש, ב- 15.3.2022, לאחר למעלה משנתיים שבו גבולותיה היו סגורים לכניסת תיירים, הסירה וייטנאם את כל הגבלות הכניסה לשטחה.

לפי התקנות החדשות (Entry to VN_regulations March 15 2022), הכניסה תצריך ויזת תייר כפי שהיה נהוג בעבר ובדיקה שלילית בכניסה למדינה.

תקנות אלו נכנסו לתוקף ב-15 למרץ, ומחדשות את ויזת התייר לוייטנאם לראשונה מאז ינואר 2020 ולראשונה מאז פרוץ המגפה, ניתן להכנס למדינה ללא בידוד (למחוסנים וללא מחוסנים).

הפרסום גרר תגובות נלהבות בערוצי המדיה השונים, שממתינים לפתיחה הרשמית של הגבולות מאז שפורסם על כוונה זו של הממשלה, ביולי האחרון.

היו בעבר ניסיונות לפיילוטים שונים כדוגמת אלו שנוסו בפוקט, תאילנד, אך למעט קבוצות בודדות של תיירים שנכנסו לריזורט מסוים ללא אפשרות לצאת ממנו, לא נעשה שימוש באפשרויות אלו.

פתיחת השמיים מגיעה בעיצומו (ובשאיפה לאחר שיאו) של גל אומיקרון רחב מימדים בוייטנאם, שרשמית רשם כ-250 אלף נדבקים חדשים ביום בשיא, אך לפי הערכות מדובר היה בכחצי מיליון מאומתים ביום.

בהאנוי, שבה מתגוררים כ-7 מיליון בני אדם, נדבקו לפי הפרסומים בין 30-100 אלף אזרחים בכל יום בשבועות האחרונים.

כעת יש תקווה בוייטנאם שפתיחת הגבולות תעודד חזרה את 18 מיליון התיירים שביקרו בה בעבר בשנה (בנוסף לכ-160 מיליון תיירים מקומיים), ותשקם את מגזר התיירות העצום בוייטנאם שספק פגיעה משמעותית.

 

"הלופ הצפוני", Ha Giang. האטרקציות מעלות אבק. צילום: גל סף

מבחינת החברות הישראליות מדובר בהזדמנות גדולה. מעבר לכך שהוייטנאמיים, כמו רבים אחרים בעולם, צמאים לפגישות פיסיות ולראות בעצמם טכנולוגיות חדשות, בשנתיים האחרונות נצבר הון מקומי וזר רב בוייטנאם, שעקב קשיים רגלוטוריים מקומיים, קשה היה להוציא מהמדינה.

לכן, פרויקטי נדל"ן ואנרגיה רבים הוקמו ותוכננו בשנתיים האחרונות, ותקציבי עתק מושקעים בקידום טכנולוגי של המדינה בת 103 מיליון הנפשות.

הצמיחה הכלכלית של המדינה בשנת 2021 עמדה על 2.9%, כ-4 אחוזים פחות מהתחזית, והממשלה הוייטנאמית העמידה את היעד לשנת 2022 על 6% (חלק מהארגונים הבינ"ל פרסמו תחזית הגבוהה מ-7.5%).

משרדי ממשלה רבים הציבו יעדים שאפתניים לקידום וצמיחה, וברובם ככולם ישנו מיקוד בהשקעה טכנולוגית.

בחודשיים הקרובים הנספחות המסחרית בוייטנאם תערוך מספר אירועים, בהם אירוע טכנולוגיות לחוות רוח בפרויקט הגדול בוייטנאם; משלחת חברות פינטק שייפגשו עם הבנקים הגדולים במדינה; אירועים עם שני נמלי הים הגדולים של וייטנאם ואירוע חקלאות בשיתוף עיריית דאלאת, מרכז גידול הפרחים הגדול בוייטנאם.

אני מזמין חברות המעוניינות להשתתף לעקוב אחר הפרסומים של הנספחות במדיות השונות.

 

 

 

צור קשר עם:

גל סף

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל