קלינטק בהודו

הודו הדגישה את חשיבותו של הסקטור האנרגיה המתחדשת באמצעות התקציב השנתי והצעות חוק ספציפיות שיוגשו במושב זה בהמשך ליעדים הספציפיים להפחתת פליטת פחמן כפי שצוין בפסגת COP-26 ובממשלה.

הממשלה מספקת תמריצים הקשורים לייצור כדי לשפר את תפוקות הייצור המקומי של טכנולוגיית אנרגיה נקייה, במיוחד סולארית.

למגזר האנרגיה הסולארית ניתנה הזדמנות להגדיל את יכולת הייצור שלו באמצעות מענקים ספציפיים להגדלת תפוקת הפאנלים וסוללות הרכב החשמלי  (EV).  אנרגיה סולארית, נותרה בראש סדר העדיפויות כדי להגיע ליעד של קיבולת התקנה של 450GW  עד 2030.

הודו מעוניינת להגדיל את היקף תשתיות האנרגיה המתחדשת ברחבי המדינה ובוחנת הנפקת אג”ח ירוקות לגיוס משאבים על ידי המגזר הציבורי להקמת פרויקטים של תשתית אנרגיה נקייה, שדוגמאות לכך הם מרכזי נתונים למערכות סוללות וחוות אחסון אנרגיה .

הירידה בתעריפי היבוא על רכיבים אלקטרוניים חיוניים הדרושים לבניית מערכות אלו תסייע בשיפור תשתית האנרגיה המתחדשת במדינה.

הצעת חוק מבקשת לספק מסגרת רגולטורית והדרכה לסחר בפחמן ולעודד חדירת מקורות אנרגיה מתחדשים למגזר האנרגיה.

הודו הגדילה את המס על יבוא של מודולים סולאריים ועל יבוא של תאים סולאריים משנת הכספים הבאה כדי להפחית את התלות בציוד סולארי מיובא וכדי לדרבן ייצור מקומי של אותו.

הודו מעודדת כעת גופים מקומיים וזרים להקים מפעלי ייצור של סוללות EV במדינה.

הודו גם החלה להתמקד בתשתית בגבולות – פיתוח פרויקטים של אנרגיה נקייה מבוזרת בכפרי גבולות במסגרת תוכנית כפרים.

איגוד הסולרי הבינלאומית (ISA) שהודו היא אחת החברות המייסדות שלה, החלה גם לעבוד על הרשת הסולארית הטרנס-לאומית הראשונה בעולם כאשר הודו משמשת כמוקד לבניית הרשת. הודו מחפשת לרכז את התעשייה הסולארית בעולם בתת היבשת.

מחירי המניות של יצרני השמש המקומיים עלו, בתגובה לנאום התקציב של הממשלה.

הנספחות הכלכלית של המשרד הכלכלה בבנגלור , בשיתוף הנספחויות בערים מומבאי וניו דלהי בהודו תקיים אירוע קלינטק בחודש מרץ, 2022. לפרטים על הסקטור הקלינטק בהודו, ניתן לפנות ל- Veshalakshe.Gajaraj@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל