הבחירות שיכירעו (כנראה) מי יהיה ראש הממשלה הבא של הודו

השבוע נפתחו הקלפיות והחל תהליך הבחירה לממשלת Uttar Pradesh (להלן UP – כך היא נקראת בפי כל בהודו…) המדינה בעלת האוכלוסיה הגדולה ביותר ברפובליקה ההודית. הודו מורכבת מ 28 מדינות (States) ועוד 8 שטחי איחוד ( Union Territories), למה להתעסק דווקא בבחירות האלו? קודם כל כי הן מאוד מעניינות ומרוכבות, ובעיקר כי הדרך לרשות ממשלת הודו עוברת ב UP.

אז למה UP כל כך חשובה…?

UP נמצאת בצפון מזרח הודו, היא גובלת בבירה דלהי, בנפאל ורג’אסטן המדברית. שטחה הוא קצת פחות מ 100,000 קמ”ר והיא מאכלסת כ 250 מליון איש, אישה וילד. אם היינו מדרגים את UP כמדינה עצמאית בדירוג אוכלסיית העולם, הרי שהיא הייתה המדינה החמישית הכי מאוכלסת על פני הכדור. למעשה UP גדולה יותר מכל ברזיל (אני מזכיר – זוהי מדינה בפדרציה ההודית), היא גדולה יותר גם ממקסיקו ויפאן. ביחד!.  כ 175 מליון מתושבי המדינה הם בעלי זכות הצבעה. כדי לסבר את האוזן, המספר הזה, המייצג רק את בעלי זכות בחירה, הוא גדול יותר מאוכלוסיית הפדרציה הרוסית כולה. אפילו בנגלדש השכנה המאוכלסת בצפיפות מגיעה “רק” ל 171 תושבים. למעשה יש ב UP יותר מצביעים מאשר כלל האוכלוסייה כמעט בכל מדינות העולם. וזה חשוב.

אז יש שם הרבה אנשים, איך זה קשור לפוליטיקה ההודית?

לא סתם התעכבנו והדגשנו את כמות התושובים האדירה ואת כמות המצביעים במדינה. הייצוג של המדינות ההודיות בבית התחתון של פרלמנט הפדרלי בדלהי, Lok sabha, נקבע לפי גודל האוכלוסיה וכמות המצביעים בכל מדינה. ככל שמדינה גדולה ומאוכלסת יותר יש לה ייצוג רחב יותר בפרלמנט ויכולת להשפיע על עיצוב המדיניות, קבלת החלטות חקיקה וכן הלאה. למדינת UP יש כ 80 מושבים מתוך 543 בבית התחתון, אשר מתרגמים לכ 16% מכלל נבחרי הציבור. לשם השוואה, מהרשטרה, המדינה הבאה הכי מאוכלסת אחרי UP, שולחת רק 48 נציגים המהווים פחות מ 10%. אם לוקחים בחשבון שמספר המושבים של מרבית המדינות ושטחי האיחוד הוא חד ספרתי, הרי שכוחה של UP הוא עוד חזק יותר.

במילים אחרות, המפלגה השלטת ב UP בסבירות גבוהה תוכל לקדם אג’נדות ואת השיח הפוליטי עבור נציגיה בפרלמנט ההודי ובכך להגדיל את הסיכוים שהמפלגה השלטת בהודו תהיה מפלגתה, על כל המשתמע מכך. בימים אלו, מכהן Yogi Adityanath כשר הראשי, Chief Minister, של מדינת UP. הוא חבר במפלגת ה BJP, ונחשב למקורב מאוד לראש משלת הודו, נרדרה מודי, ויש אף טענות שהוא צפוי לרשת אותו בהנהגת הודו כולה לאחר שהאחרון יפנה את מקומו. אגב, אדיטיאנה אינו שמו המקורי, והוא נולד כ Ajay Mohan Bisht. במהלך חיו הפך לנזיר הינדי אדוק ולפולטיקאי, ואין ספק שהוא דמות בולטת ומשמעותית בפוליטיקה ההודית. הבחירות מורכבות מ 7 סבבים של הצבעות בגלל כמות התושבים העצומה (וכמות מתמודדים שגם היא אינה קטנה) ככה שרק במרץ נדע את תוצאות האמת. הולך להיות מעניין ומותח!

~~

גם אתן/ם רוצים/ות לפרוץ ולהצליח בבירה העסקית של אחת הכלכלות הגדלות בעולם? מעונינים למצוא לקוחות בשוק ההודי הענק? יש לכן מוצר שאתן חושבות שיכול לעבוד בתת היבשת ההודית? דברו איתנו!

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn  של הנספחות לעדכונים שוטפים.

 

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל