חברות מזון ופודטק? יש לנו הזדמנות מעניינת עבורכן בפיליפינים

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בפיליפינים ומכון היצוא מזמינים חברות ישראליות בתחום המזון והפודטק להשתתף בתערוכת הקיימות Sustainability Solutions Exchange שתתקיים השנה לראשונה במתכונת אונליין בין התאריכים 22-25 במרץ.

תערוכת Sustainability Solutions Exchange עוסקת בתחום הקיימות ומטרתה לעודד מודעות בקרב עסקים קטנים-בינוניים בפיליפינים לפתרונות ברי קיימא בהתאם למטרות ה-SDG של האו”ם. התערוכה תתמקד במספר נושאים כאשר החשובים בהם יהיו תחומי המזון, פודטק ואריזות. בבמה המרכזית של הכנס נושאים כמו Future of Food, Food Origins and Ecological Balance, Behind the Food we eat ועוד.

קהל היעד לתערוכה יהיה יצרני מזון מקומיים, חברות הפצה, רשתות קמעונאיות מובילות וארגוני NGO להן פעילות בתחום הקיימות. יוזמנו גם אנשי עסקים מקומיים בתחום המלונאות, מסעדנות ושירותי הקייטרינג.

מארגני הכנס הם ארגון CITEM, גוף התערוכות והכנסים הממשלתי הפיליפיני המשויך למשרד המסחר והתעשייה (DTI). לארגון CITEM ניסיון רב בייזום תערוכות וכנסים עסקיים בפיליפינים ובחו”ל. לארגון אירועי דגל בולטים כמו תערוכת IFEX בתחום המזון הנערכת כל שנה בחודש ספטמבר ותערוכת Manila Fame בתחום הריהוט והעיצוב הנערכת בחודש אוקטובר.

על הפלטפורמה

התערוכה תתקיים באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית Hopin המשמשת לקיום אירועי אונליין. הפלטפורמה מאפשרת לנהל אינטרקציות מרובות בין המשתמשים ותאפשר למציגים לנהל את פגישות ה-B2B בצורה קלה ונוחה דרך האתר. לציין שהמציגים הישראלים שישתתפו בתערוכה יעברו הדרכה מסודרת לפני כן על הפלטפורמה.

על הביתן הישראלי (הדיגיטלי)

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בפיליפינים יחד עם מכון היצוא ינהלו ביתן לאומי דיגיטלי בתערוכה שיהיה ממוקד על תחום הפודטק והמזון. בביתן יציגו 8 חברות ישראליות בתחומי תחליפי החלבון, תחליפי חלב, אריזות והמזון, אשר המוצר שלהן רלוונטי לתחום הקיימות וסביבה.

החברות המציגות יהיו חברות שהפיליפינים הוא שוק יעד עבורן או שוק שהן מעוניינות לבחון.

מה יקבלו החברות המשתתפות?

  • ביתן וירטואלי (דף חברה מעוצב) המכיל את פרופיל החברה, מידע על המוצר, תמונות וסרטונים. פרופיל החברה יוצג בדף החברה למשך שנה שלמה החל ממרץ 2022 ועד פברואר 2023. מידע על החברה יוצג גם בביתן הישראלי בתערוכה ותהיה קישוריות.
  • סרטון פיצ’ינג של החברה שיהיה זמין לצפייה 24/7 למשך שלושת ימי התערוכה. הסרטון יופיע באחד הפיצ’רים של פלטפורמת Hopin (ללא קשר לדף לביתן או דף החברה).
  • פגישות B2B מתואמות מראש – פגישות שיקבעו מראש בסיוע של המארגנים ודרך הנספחות הכלכלית. פגישות נוספות On-spot שיגיעו במסגרת התערוכה. לאור העובדה שהאתר יהיה באויר למשך שנה מלאה, נמשיך לקדם את החברות גם לאחר סיום ימי התערוכה.
  • קידומים ברשתות חברתיות ופרסומים במדיה – המציגים בביתן הישראלי יהנו מקידומים ברשתות חברתיות שיעשו המארגנים וכן מפרסומים ויח”צ לביתן הישראלי שיעשה בשיתוף שגרירות ישראל.

רקע ושוק המזון בפיליפינים

שוק מוצרי המזון לענף הריטייל צמח ב-25% במהלך חמש השנים האחרונות עם היקף מכירות מוערך בכ-25 מיליארד דולר בשנת 2020. החל מפרוץ מגפת הקורונה, חל שינוי גדול בשוק ונהירה של הצרכנים לצריכה של מזון ביתי טרי ובריא, דבר שהוביל לעליה חדה בצריכת מוצרי מזון מיובאים ועלייה בייצור המקומי. שוק הריטייל הפיליפיני, בייחוד שוק הפרימיום, נסמך על ייבוא של מוצרי מזון רבים ביניהם מוצרי חלב (90% מיובא), בשר, ירקות ופירות רבים, שימורים, יינות, פסטות ודברי מתיקה. יעדי היבוא המרכזיים בשוק הפרימיום הם ארה”ב, אוסטרליה ואירופה.

היקף צריכת מוצרי הבשר (חזיר, עוף, בקר) בפיליפינים הינו משמעותי באופן מסורתי. שנת 2021 ציינה מפנה מסוים כאשר התפרצות שפעת החזירים (ASF) הובילה לירידה חדה של 1/3 בהיקף אספקת בשר החזיר ויצרה זעזוע בשוק. בעקבות כך אנו מזהים מגמה חדה של צרכנים המעדיפים להימנע ממוצרי בשר (39% לפי סקר אחד, שניה לתאילנד במרחב מדינות ASEAN).

מודעות עולה בשנים האחרונות לתחום הסביבה הובילה לעליה בהיקף הטבעונות ותזונה מבוססת צמחים במדינה. בהתאם, ניתן לזהות יצרנים שמציעים יותר ויותר מוצרים טבעיים ביניהם Century Pacific Food ו-Nestle Philippines. בתחום הרשתות המזון, צמחו רשתות חדשות כמו Healthy Options המציעות מוצרי מזון בריאים וטבעיים לצרכנים. רשתות אחרות הכניסו מגוון מוצרים כמו תחליפי בשר ומוצרים צמחיים למדפים בסופרמרקט.

ענף המזון הוא ענף חשוב גם בהיבט של תעשיית היצוא הלאומית, כאשר הפיליפינים נחשבת ליצואנית מובילה של בננות טריות, אננס ומוצריו, קוקוס ומוצריו, מנגו, מוצרי דגה ועוד. כדי לעודד את היצוא הפיליפיני לשווקים מערביים, יש רצון לשלב טכנולוגיות מזון שיסייעו להפוך את המוצרים לסביבתיים יותר ולהתאימם לטרנדים הצומחים בשוק.

 

לסיום, אנו מזמינים חברות המתעניינות בהזדמנות זאת להירשם באמצעות הקישור מטה ולקבל מידע נוסף.

להרשמה ולמידע נוסף לחצו כאן

 

*לידיעתכם המועד האחרון להרשמה הוא יום ראשון, ה- 21 בפברואר. 

צור קשר עם:

תומר היווי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל