מבט על מדינת תמיל נדו בהודו

הנספחות אחראית על חמש מדינות בדרום הודו, קרנטקה, תמיל נדו, אנדרא פרדש, טלנגאנה וקרלה – כל חמשת המדינות בעלות תמ”ג בין עשר המדינות המובילות בתמ”ג בהודו.

להל”ן מבט על טמיל נדו :

טמיל נאדו היא מדינה תעשייתית מגוונת בעלת צמיחה משמעותית בשלושת העשורים שחלפו מאז הודו עברה לכלכלית ליברלית . יתרונות המיקום שלה, השקעה של המדינה בתשתיות ולוגיסטיקה, סביבה עסקית יציבה וטובה תרמה לצמיחה הזה.

מגזר השירותים מהווה כ- 45 אחוז מהפעילות הכלכלית של המדינה, מגזר התעשייה כ- 34 אחוזים, והמגזר החקלאי כ- 21 אחוז. . Tamil Nadu

טמיל נדו היא מרכז ליצרנים גדולים בהודו – במיוחד בתעשיות הרכב והאלקטרוניקה. היא יצרנית הצמיגים הגדולה ביותר בהודו, ראשונה בייצור אנרגיית רוח, השנייה במונחים של ייצור חומרת אלקטרוניקה.

היקף היצוא של טמיל נאדו עמד על כ-  30.5 מיליארד דולר, ותרם כ-  10% לכלל היצוא של הודו. המדינה גם הייתה אחראית לקרוב ל- 50% מיצוא הרכב של הודו ומהווה יצואן משמעותית לרכיבי הרכב של הודו.

בתחום התעופה וחלל והגנה, בטמיל נאדו יש חברות לייצור רכיבי תעופה וחלל וספקי רכיבים.

אגרו ועיבוד מזון . טמיל נדו היא היצרנית השנייה בגודלה של יחידות עיבוד מזון בהודו, ותורמת כ- שבעה אחוזים לתפוקת עיבוד המזון הכוללת של הודו.

בתחום המכוניות היא בין 10 מוקדי הרכב המובילים בעולם. המערכת המפותחת שלה אחראית ל-45% מייצור רכיבי הרכב בהודו. התעשייה מייצרת דו-גלגלים, רכבי נוסעים תלת-גלגליים, רכבים מסחריים ורכיבי רכב חשמלי (EV)

לטמיל נאדו יש בסיס ייצור מבוסס,בתחום  כימיקלים ופטרוכימיים. טמיל נאדו תורם 16 אחוז לייצור הלאומי של אלקטרוניקה.  היא הפכה ליצואנית האלקטרוניקה השלישית בגודלה בהודו בטכנולוגיית מידע ושירותי IT Tamil Nadu אחראית לנתח של מעל 10% מסך ההשקעות ב-IT בהודו .  צ’נאי, עיר הבירה של טמיל נאדו, נחשבת לבירת התוכנה כשירות (SaaS) של הודו ולמרכז מיקור חוץ מוביל. תמיל נאדו היא ביתם של חברות MNC מובילות.smart agriculture

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל