על אף האומיקרון, סינגפור ממשיכה באסטרטגיית הפתיחה ההדרגתית

סינגפור עברה שינוי מאוד גדול בשנה באחרונה במעבר ממדינות “אפס קורונה” למדיניות של חיים לצד הקורונה. שינוי זה לא היה פשוט, במידה רבה מכיוון שהציבור התרגל למצב בו אין קורונה במדינה ולכן החשש מהידבקות בנגיף הופך להיות גדול יותר ביחס למדינות בהן כבר התרגלו במידה מסוימת לחיות בצל המגפה.

באוגוסט השנה, כאשר סינגפור הגיעה לאחוז מחוסנים גבוה מ-80% הכלכלה החלה להיפתח באופן הדרגתי, אך גל חסר תקדים של הידבקויות החזיר אחורה את הגלגל ואמצעים משמעותיים לריחוק חברתי שוב הוחלו במדינה.  עם זאת, בחודשיים האחרונים ישנה היפתחות חוזרת, כאשר סינגפור מקיימת כבר מסלולים של כניסה ויציאה ללא בידוד עם 20 מדינות שונות (לאחר שנה וחצי בהן לא היו כאלה כלל) והחל מינואר 2022 50% מהעובדים במשרדים יורשו לחזור לעבוד במשרד. גם ההתפרצות של זן האומיקרון לא החזירה אחורה את ההיפתחות, מה שמעיד על הידבקות לאסטרטגיית הפתיחה והחיים לצד הקורונה בסינגפור.

ככל שהתפרצות האומיקרון לא תגרור עומסים כבדים מידי על בתי החולים בסינגפור, יש להעריך כי מגמת ההיפתחות תימשך, אם כי באופן זהיר והדרגתי (כנהוג בסינגפור). הנספחות הכלכלית פועלת הין היתר לקדם מסלול של כניסה ויציאה ללא בידוד בין גם ישראל לסינגפור ומקווה שבתוך חודש או חודשיים יהיו גם בשורות במישור הזה, מה שיסייע מאוד ליצואניות הישראליות ולעשיית העסקים בין המדינות באופן כללי.

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל