מתגברות מתקפות הסייבר באינדונזיה

גופים רבים במדינת הענק אינדונזיה, נמצאים בשנה האחרונה תחת כמות גוברת של מתקפות סייבר. מטה הסייבר האינדונזי, National Cyber and Crypto Agency (BSSN), מסר לאחרונה כי 1.4 מיליארד מתקפות סייבר תועדו עד כה השנה במדינה. מדובר על גידול של כמעט 300% ביחס לשנה שעברה.

המתקפה האחרונה הייתה על הסוכנות לניהול אסונות של אינדונזיה, שהיא סוכנות ממשלתית חשובה היות ואינדונזיה היא המדינה עם הכי הרבה אסונות טבע בעולם. נציגי הסוכנות היו צריכים לעלות למסיבת עיתונאים ובמקום זאת העיתונאים המקומיים מצאו את עצמם מול שידור של גורם זר מעביר מצגת על מטבעות קריפטוגרפיים. לאחר מכן נמסר מטעם הסוכנות כי תקלה זו התרחשה בגין מתקפת סייבר. דיווחים נוספים הציתו דאגה בציבור לאחר שמידע של עשרות אלפי שוטרים אינדונזיים דלף לכאורה לאחר מתקפת סייבר אחרת. מתקפות סייבר בולטות נוספות בתקופה האחרונה באינדונזיה גררו הפלה של חלק מאתר האינטרנט של מטה הסייבר האינדונזי, הדלפת מידע על יותר ממיליון אזרחים מאפליקצית קורונה של משרד הבריאות האינדונזי, וגניבת מידע על 270 מיליון אנשים מסוכנות רווחה בשם BPJS.

מדובר אם כך על הזדמנות לחברות סייבר הגנתי מישראל שיכולות לסייע לגופים השונים באינדונזיה להגן על עצמם יותר טוב, וזאת על אף היעדר הקשרים הדיפלומטיים בין המדינות. בעת הגישה של חברות ישראליות לשוק זה, בפרט בתחום הסייבר, יש לזכור שנדרש שותף מקומי שמכיר את העבודה מול הגופים השונים באינדונזיה ובעל יכולות מקצועיות וקשרים רלוונטיים. איתור שותף מסוג זה במדינה מורכבת כמו אינדונזיה אינו פשוט, אך אנחנו בנספחות הכלכלית בסינגפור יכולים לסייע, בין היתר באמצעות חברת ייעוץ שאנחנו מעסיקים בשוק זה לצורך סיוע לחברות ישראליות.

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל