סיפור על בנקאית השקעות אחת, הרבה מוצרי קוסמטיקה ושוק שלא מפסיק לגדול

אין ספק שלהפוך חברה ל’חד קרן’ אינו תהליך פשוט, וזאת על אף כל ההשקעות בשווקים בתקופה האחרונה. עכשיו תחשבו כמה מורכב וקשה להפוך סטרט אפ למכירת מוצרי קוסמטיקה, לחד קרן. זה בדיוק מה שעשתה הגב’ פלגוני נאייאר (Falguni Nayar) עם הנפקת ענקית הקוסמטיקה שלה, Nykaa בחודש שעבר.

בנקאית השקעות אחת

הסיפור של נאייאר הינו שונה ומיוחד בנוף המקומי. מדובר בבנקאית השקעות, אשר עסקה במקצוע במשך כ- 20 שנה, תוך שהיא מדריכה מייסדים של חברות הודיות, ומסייעת להם לגייס השקעות באירופה ובארה”ב וכמובן גם להנפיק את עצמן בבורסה. את ניקאא (Naykaa) היא ייסדה לפני כמעט עשור, לקראת יום הולדתה ה- 50. בביקורים התכופים שלה למדינות מערביות, היא פקדה מרכזי קניות וקניונים ולא יכלה שלא לשים להבדל בולט לעומת השוק ההודי. בעוד שבמדינות מערביות, קומות שלמות בחנויות ומתחמי קניות מוקדשות למוצרי קוסמטיקה ויופי – לא ניתן למצוא מקביל בהודו. חשוב להבהיר כי ישנו ביקוש גבוהה מאוד למוצרי קוסמטיקה בהודו, וכי יש חנויות וקניונים נהדרים, אשר הנכנס אליהם יכול בקלות לחשוב עצמו בקניון באירופה או ארה”ב. נאייאר זיהתה את הפער בשוק והשיקה חברה חדשה שנועדה למלא את החלל.

הרבה מוצרי קוסמטיקה

כיאה לרוח התקופה ולמהכפת המסחר המקוון חסרת התקדים אשר פוקדת את הודו, המותג שווק ברשת מן הרגע הראשון, במקביל למכירה המסורתית בחנויות. המותג הפך פופלרי מאוד, בעיקר בקרב הודיות צעירות. הזיהוי עם חלק מכוכבות בוליווד, שחלקן מחזיקות במניות החברה, עם מוצרי נייקא הוא בגדר מהלך השיווק הטוב ביותר שיכלה נאייאר לבקש, שכן ההערצה לשחקניות הקולנוע היא על סף הסגידה, ובהתאם לכך כמות העוקבים ברשתות החברתיות והמעריצים בכלל. אך עם כל הכבוד לכוכבות בוליווד, ההצלחה הפנטסטית שלה לא יכלה להתקיים ללא מהפכת המסחר המקוון.

Flat design vector illustration icons set with long shadow effect of electronic commerce and various shopping symbol and elements. Isolated on stylish turquoise background

 

שוק שאינו מפסיק לגדול

שוק המסחר המקוון בהודו גדל פי 560% שנים 2015 – 2022. מ- 13 מיליארד דולר, ל- 73 מיליארד דולר (תחזית) בסוף השנה הבאה. ב- 2020, הסגרים הארוכים בהודו שהותירו רבים בבתים, לצד הקושי של עסקים וחנויות לפעול בשל מגבלות הקורונה, הרחיבו את השוק לשווי של 60 מיליארד דולר. ניתן לרכוש כמעט כל מוצר שניתן להעלות על הדעת בכל מקום ובכל זמן, ולקבל אותו בביתך לעיתים אפילו באותו היום. ולא מדובר רק על בגדים או משחקים. חלב, ביצים עוף ודגים, ירקות ופירות, שולחן, טלווזיה, עציצים וברוח ‘הימים ההם בזמן הזה’, אפילו נרות חנוכה צבעוניים – הכל במרחק לחיצת כפתור בטלפון החכם אשר בידיך. די בלבחון את שמה של חברת האם של נייקא,  FSN E–Commerce Ventures Ltd, כדי להבין שהמסחר ברשת איפשר לבנקאית לשעבר להיכנס לרשימת האנשים העשירים בעולם. נאייאר, מחזיקה ב- 53.5% מנייקא, והונה מוערך ב-7 מיליארד דולר. היא נהפכה למיליארדרית העשירה ביותר בהודו שעשתה את הונה בעצמה, ולאישה ההודית הראשונה אשר מובילה חד קרן. שאפו!

כל חברה ישראלית אשר עוסקת בתחום המסחר המקוון – Customer Engagement, User Interface, Digital Advertisements, AR / VR חייבת לראות בהודו כשוק יעד שלה. הצמיחה בשוק המקומי וההתרחבות של ענקיות דוגמת Amazon, Netflix, Sony או Disney בתחום המדיה הדיגיטלית, לצד מסחר מקוון, הוא מהיר וחד ומייצר המון הזדמנויות ופוטנציאל שוק אדיר.

גם אתן/ם רוצים/ות לפרוץ ולהצליח בבירה העסקית של אחת הכלכלות הגדלות בעולם? מעונינים למצוא לקוחות בשוק ההודי הענק? יש לכן מוצר שאתן חושבות שיכול לעבוד בתת היבשת ההודית? דברו איתנו!

אתם ואתן מוזמנים/ות לפנות אלינו, צוות הנספות המסחרית במומבאי, ונשמח לעזור לכם/ן לבחון את אינסוף האפשרויות שנמצאות בהודו, ולזהות את הזדמנויות עסקיות מעולות!

חברות המעוניינות לנצל את ההזדמנות מוזמנות לפנות אלינו כאן.

~~

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב בבלוג זה ובדף ה LinkedIn  של הנספחות לעדכונים שוטפים.

צור קשר עם:

שגיא איצ'ר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל