מזל”טים בשירות החקלאי

מזל”טים עם בינה מלאכותיית לשימוש בחקלאות יכולים לעשות את ההבדל.

להודו יש את שטחי האדמות הניתנות לעיבוד הגבוהים ביותר בעולם, קרוב ל- 1.6 מיליון קילמטרים רבועים והיא אחת היצרניות החקלאות המשמעתיות בעולם. המגזר החקלאי ייצר קרוב ל – $267 מיליארד דולר המהווים כ- 19% מהתוצר המקומי הגולמי (תמ”ג) ומעסיק קרוב למחצית מאוכלוסיית הודו. עם זאת, ישנם אתגרים כמו פריון נמוך, גודל המגרש לחקלאות קטנים ולא כלכליים, יעילות בשימוש בתשומות ורמה נמוכה של מיכון.
מזל”טים היא טכנולוגיה זמינה עם פוטנציאל לשינוי בתעשיית החקלאות ע”י יישום מדויק ויעיל בשימוש בתשומות ולהוזיל את העלויות הכוללות.
דרכים בהן מזל”טים יכולים לסייע לחקלאים באתגרים החקלאיים הן רבות, מניתוח הקרקע להשקיה, דישון ושתילה, בדיקת רמות תזונה ולחות. החקלאי יכול לעקוב באופן רציף ועקבי לייעל השימוש בתשומות ולקדם חקלאות בת קיימא. תהיה הגנה על גידולים מפני עשבים שוטים, מזיקים ומחלות ע”י ריסוס בכמויות מדויקות של מוצרי הדברת חרקים, עשבים ומחלות ובמינון הנכון. תהיה הקלה בעומסי העבודה של החקלאי.
קיים פוטנציאל לייצר תעסוקה חדשה באזורים כפריים באמצעות הכשרה במיומניות מיוחדות של הפעלת מל”טים.
יש אתגרים שיש לטפל בהם כמו ניטור פעולות רחפנים, זמני טיסה קצרים בגלל עומסים גדולים של המטען, כיסוי שטחים מוגבלים, חיי סוללות קצרים ועלויות הראשוניות של רכישת מל”טים גבוהים ונוספים.
ניתן להכפיל את ההכנסות של החקלאי, ע”י באימוץ בטכנולוגיות חקלאות דיגיטליות ומדויקות כדי להגדיל את התפוקות, להקל על הגישה למידע שוק עבור כל החקלאים.
בפגישות באוניברסיטות וחברות תעשיתיות מזון שבבעלותן יש שטחים חקלאיים נרחבים ועוסקות בגידולים בהקפים תעשייתים, נשמעו הצורך בשימוש במזל”טיים.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לנספחות בבנגלור, הודו ב- bangalore@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל