סמינר רגולציית FinTech

בתחילת חודש אוקטובר קיימה הנספחות המסחרית בטייפה פורום הפינטק הראשון מסוגו בשיתוף ה-FSC (Financial Supervisory Commission). במסגרת הסמינר, הוצגו הגישות הייחודיות לישראל ולטאיוואן בנושא שילוב טכנולוגיות פינטק חדשניות במערכת הפיננסית במדינה. מר דניאל חחיאשווילי, סגן המפקח על הבנקים ומנהל אגף טכנולוגיה וחדשנות הציג את הזווית הישראלית בנושא. לאחריו, הציג ה-FSC את מבנה הרגולציה המקומית בטאיוואן לטובת החברות הישראליות המעוניינות לפעול במדינה, כל זאת במטרה להעמיק את שיתוף הפעולה בין טאיוואן לישראל בתחום.

בשנת הקורונה, או יותר נכון שנות הקורונה (2020-2021), עלה הצורך הממשי בהנגשת שירותי הבנקים למשתמשים ומשתמשות מרחוק, הפשטת תהליכי תשלום למיניהם ורכישות דרך האינטרנט. לצד זאת, נדרשה העלאת רמת האבטחה לביצוע כל פעולות אלו במרחב המקוון. בעקבות כך, חברות פינטק ישראליות מצאו לנכון להיענות לאתגר, והשקיעו את מרצם בפיתוח מוצרים מתאימים אשר כיום, יותר מתמיד, דרושים לאין שיעור. בתוך כך, צמחו חברות מסקרנות אשר הביאו לשוק פתרונות מרתקים לאתגרי המרחק.

למרות האתגרים הברורים, שנת 2021 מהווה נקודת מפנה בזירת הפינטק הישראלית והגלובלית. במחצית השנה הראשונה, חברות פינטק ישראליות גייסו כ-2.3 מיליארד דולר אמריקאים, פי שלושה מתקופה זו אשתקד. בהמשך לכך, תתי-סקטורים נוספים הקשורים לפתרונות תאגידיים, בדגש על מחלקות הכספים ומשאבי האנוש, צמחו בכ-2000% משנה הקודמת.

אירוע זה מהווה ציון דרך משמעותי בקשר בין ישראל לטאיוואן. ההבנה העמוקה של הרגולציות, ההנחיות ובכלל הכרת השוק המקומי היא קריטית לטובת שיתופי פעולה עתידיים. אנו מזכירים כי במהלך 28-29 באוקטובר יתקיים אירוע Taipei Fintech Expo אשר בו ישתתפו חברות אשר מביאות פתרונות שכאלו לכדי ביצוע ומוצר ממשי. הנספחות הכלכלית בטייפה מברכת ומזמינה כל חברה ישראלית בעלת טכנולוגיות פינטק ייחודיות להצטרף ויחד להעמיק את הקשר עם טאיוואן.

 

מתוך הפרסומים בתקשורת המקומית:

האתר הרשמי של FSC

CNA – סוכנות ידיעות מקומית

Newtalk

 

סמינר רגולציית פינטק בטייוואן
Mr. Tien-Mu Huang, Chairperson of Financial Supervisory Commission, Taiwan

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל