תעשיית המוליכים למחצה בהודו

משבר אספקת המוליכים למחצה או שבבים, שהחל לאחר מגיפת הקוביד בשנת 2020, הלך והתעצם ובמהלך החודשים האחרונים. חברות גדולות בתעשיות רבות מתקשות לענות על הביקוש הגובר לסחורות ורכיבים אלקטרוניים. ייצור מוליכים למחצה דורש השקעה גבוהה והקמת מפעל לייצור פרוסות חצי מוליכים היא השקעה עתירת הון.

המחסור העולמי בשבבים נגרם בגלל סגירת מפעלים גדולים והם לא הצליחו לספק את הביקוש לאחר שנפתחו. מצד שני, המגפה גרמה לעלייה בביקוש למכשירים אלקטרוניים כמו מחשבים, מחשבים ניידים וסמארטפונים וכו’. ייצור ואילוצים לוגיסטיים גרמו לכך שהמצב רק החמיר. המחסור צפוי להימשך עד 2022, וכדי למנוע מצב כזה בעתיד, חברות רבות מתכננות להפחית את התלות שלהן על כמה מפעלים גדולים המספקים לעולם כולו.

מוליכים למחצה הם חיוני לכל המוצרים הדיגיטליים. הודו מייבאת כמעט מאה אחוז של המוצר. חברות הודיות הודיעו לאחרונה על שאיפותיהן בעיצוב ובייצור וגורמי ממשל אמרו כי שרשרת האספקה ​​העולמית, התלויה כיום ביבוא, תראה שינוי משמעותי בעולם ויש להפסיק את התלות שלהן למדינות אחרות. התעשייה צריכה להביא ייצור שבבים להודו.

דרישת המוליכים למחצה של הודו צפויה להגיע ל – 100 מיליארד דולר עד שנת 2025 ונכון לעכשיו דרישת המדינה של מוליכים למחצה מתקיימת כולה באמצעות יבוא. הביקוש לשבבים של מוליכים למחצה מונעת על ידי ייצור אלקטרוני, מוצרי IoT  ומתקני מרכז נתונים. המחסור בתקופת המגיפה והמצב הגיאו-פוליטי ושרשרת אספקה ​​של מוליכים למחצה מעצים את הצורך בפיתוח ויצור מהימן, אמין ומקומי למוליכים למחצה.

הנספחות הכלכלית בבנגלור, הודו, נפגשה לאחרונה עם ארגון האלקרוניק והמוליכים למחצה של הודו הביע רצון לשיתוף פעולה עם חברות ישראליות למימוש השאיפות של התעשייה לפתח את התחום בהודו.

לפרטים אפשר לפנות אלינו במייל  bangalore@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

יוסף (ג'ואי) אברהם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל