תעשיית הבלוקצ'יין וה-DeFi, ההימור של הבנקים התאילנדים

טרנד הנכסים הדיגיטליים לא פוסח גם על תאילנד. עם זאת, בעוד שהשקעות יותר "מסורתיות" (אם ניתן לכנות אותן כך) נוטות להתמקד בביטקוין (BTC), ניתן לזהות טרנד הולך וגובר בקרב המשקיעים הגדולים להשקעה בנכסים כמו Ether (ETH) וביזור פיננסי (DeFi).

כך, עבור שני הבנקים הגדולים בתאילנד, SCB ו-KBANK מהווה עולם הבלוקצ'יין וה-DeFi נקודת מיקוד מרכזית בפורטפוליו ההשקעות שלהן כחלק מאסטרטגיה הרואה בביזור הפיננסי כ"חדשנות המשבשת" הבאה של העולם הבנקאי.

באופן הזה, השקיע לאחרונה בנק SCB סך של 110 מיליון דולר בטכנולוגיות בלוקצ'יין ו-DeFi, כחצי מסך קרן ההשקעות החדשה של הבנק, כולל השקעה בחברת Fireblocks הישראלית. נראה כי הפוקוס האמור יתרחב ליתר הבנקים הגדולים בתאילנד ומהווה פוטנציאל משמעותי לחברות ישראליות.

אחד האתגרים המשמעותיים של הטרנד האמור הוא הלחץ רגולטורי, כשהרשות לניירות התאילנדית (SEC) הכריזה לאחרונה על תכנית לבחינת מודל רישוי לפרוטוקולי הביזור הפיננסי, בייחוד פרויקטים הכוללים טוקנים. עם זאת, ניתן לומר כי תשומת הלב החדשה שנותנת הרשות התאילנדית לעולם זה, מעידה על הצמיחה הצפויה והמשך פיתוח התחום. זאת, בהמשך להכרזה דומה של הפורום הכלכלי העולמי לבחינת ערכת כלים למדיניות ויעילות של ה-DeFi.

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל