לחיות עם הקורונה? על התכניות של ממשלת תאילנד

עם התפרצות הגל השלישי והחמור יותר בימים אלו בתאילנד, ניתן לנסות לאמוד את הנזק הכלכלי שיצרה מגיפת הקורונה על המדינה.

כזכור, כחמישית מהכלכלה התאילנדית ניזונה במישרין או בעקיפין מתיירות ,אשר נעלמה כמעט קליל בשנה וחצי האחרונות. על פי הבנק המרכזי של תאילנד, יצרה המגיפה אובדן הכנסה עצום בהיקף של כ-2.6 טריליון באט (כ-80 מיליארד דולר) כתוצאה מהפחתת שעות העבודה ואי וודאות עסקית; כ- 3.4 מיליון מובטלים ואזרחים בתת תעסוקה, כמות השווה לכ-13.4% מכוח העבודה שאינו חקלאי; התאוששות כלכלית שונה בין סקטורים שונים (K-Shaped Recovery) שמשמעותה שתעשיות מסוימות, כגון תעשיית התיירות, לעולם לא תתאוששנה ללא תמיכה ממשלתית; כמו כן, זמן התאוששות כלכלית  המוארך בכ-3 שנים, לעומת שנתיים במדינות אסייתיות שכנות.

מעבר לתכניות כלכליות כגון הרחבות מוניטריות שונות, תאילנד עובדת במרץ על מנת לאפשר חזרה לשגרה בפעילות העסקית ופתיחת המדינה לתיירות במידת האפשר. על מנת לעשות זאת, אישר הקבינט התאילנדי בימים האחרונים את תכנית "לומדים לחיות עם הקורונה" (בתרגום חופשי), לפיו ישתנה פוקוס הממשל לשמירה על כמות נדבקים שלא תעלה על קיבולת מערכת הבריאות המקומית. כזכור, תאילנד מיהרה לסגור את גבולות המדינה באופן הרמטי עם פרוץ הקורונה על מנת לשמור על המדינה חפה מקורונה ככל הניתן. נראה כעת כי הקושי הכלכלי מטה את הכף לטובת פתיחה הדרגתית של המדינה לתיירים ולפעילות עסקית.

אחת השיטות אותה מנסה המדינה היא "ארגז החול" אשר מתבצע כעת בפוקט. במסגרת ארגז החול, האי התאילנדי הדרומי מקבל תיירים מחוסנים בלבד (על ילדיהם הלא מחוסנים), בכפוף למספר בדיקות קורונה במהלך השהות ומעקב אחר תנועת התיירים. על אף שהתכנית לא משכה המוני תיירים (לפחות לא בכמויות אליהן תאילנד רגילה), ארגז החול מתרחב בימים אלו לאיים נוספים בתאילנד כגון סאמוי ופאנגן.

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל