הזדמנויות לחברות ישראליות באיי הפסיפיק – סמינר עסקים וירטואלי יחודי

הנספחות הכלכלית של ישראל באוסטרליה תקיים לראשונה אי פעם, אירוע עסקים יחודי עבור חברות, יזמים ומשקיעים ישראלים במסגרת וובינר שיעסוק בהזדמנויות עסקיות במדינות איי הפסיפיק: פיג’י, ונואטו ואיי שלמה.

הפעילות תתקיים ביום שלישי, ה-31.08.2021, בשעה 08:30 (זמן ישראל)

פרטים נוספים, לו”ז ודוברים – תוכלו למצוא כאן

להרשמה – לחצו כאן

~~~~

על אף העובדה שאלו מדינות איים ושווקים שמרוחקים מאוד מישראל – מרביתן כלכלות קטנות יחסית, הרי שמדינות רבות בפסיפיק נמצאות בשנים האחרונות בתהליכים מהירים של פיתוח וצמיחה כלכלית ואנושית שמייצרות עניין גובר לחברות וממשלות זרות לרבות משקיעים מסין, אוסטרליה ומדינות נוספות באסיה.

באופן גורף, מאפייני כלכלות האיים ובוודאי שהזדמנויות עסקיות בהן כמעט שאינן מוכרות לתעשייה הישראלית בשל הבדלים אובייקטיביים של גודל השוק, כמו גם פערים ניכרים של מרחק וזמן מישראל (כמו גם מכל מדינה או מרכז כלכלי או מסחרי אחר עבורן).

השטח הגיאוגרפי העצום שמתקרא האזור האינדו – פאסיפי (the Indo – Pacific Region) זוכה לעניין ותשומת לב בינלאומית גוברת בשנים האחרונות בעיקר לאור חשיבותו הגיאוגרפית לסחר העולמי.

בשטח האוקיינוס הנרחב ישנה תעבורת אוניות וסחורות שהיא החמישית בהיקפה בהשוואה בין היבשות והאוקיינוסים כולם ונמצאים בהם ע”פ הערכות מומחים, משאבי ואוצרות טבע עצומים לרבות מאגרי גז ונפט פוטנציאלים, מרכזי דייג וכו’. הן המיקום הגיאוגרפי כמו גם מרכזיות האזור למסחר הבינלאומי מהווים בשנים האחרונות מוקד לחיכוך ואינטרסים מצטלבים בין מרבית מדינות האזור.

במהלך השנים האחרונות, הנספחות הכלכלית באוסטרליה עדה ושותפה לתהליך גידול מרשים של התעשייה הישראלית בשוק האוסטרלי, שמוביל לכך שחברות ישראליות רבות בחרו להפוך את אוסטרליה משוק בעל עניין לפעילות – לשוק יעד ומטרה עבורן. מספר חברות הטכנולוגיה הישראליות מענפי הטלקום ו IT, סייבר, פינטק, חקלאות, ציוד רפואי, השקעות בחדשנות שייסדו בשנים האחרונות משרדים ופעילות עסקית וטכנולוגית בעריה הגדולות של אוסטרליה נמצא בעלייה מתמדת, וכיום ישנם כ- 250 חברות ישראליות שלהן משרדים ופעילות ייעודית בשוק המקומי של אוסטרליה וניו זילנד ANZ, מהן 23 אף רשומות למסחר בבורסה המקומית – ASX.

עוד חשוב להכיר שמדינות איים רבות באזור הפסיפיק, מגלות עניין בנעשה בישראל, על אף גודלן ובעיקר ריחוקן היחסי מאתנו והן מעוניינות בשת”פ כלכלי, מסחרי כמו גם מדיני ותרבותי עם ישראל בדרכים שונות ומגוונות כשלרבים מאתנו מוכרות דווקא ההצבעות הקבועות בעד ישראל במוסדות בינלאומיים.

הסיבות לכך מרובות ומאפייניהם נעוצים בקרבה מדינית לארה”ב ואוסטרליה שתומכות בישראל באופן מסורתי, כמו גם השפעתה של אמונה נוצרית אוונגלית תומכת ישראל, שהנה הדת הדומיננטית במרבית מדינות האיים.

כנקודת ציון מרכזית, ראוי להזכיר את ביקורו ההיסטורי של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לראשונה בפיג’י, במהלך פברואר 2020, שקדם לביקור היסטורי לא פחות באוסטרליה בראשות משלחת חברות ועסקים ישראלים שביקרה ביבשת החמישית, כמו גם פגישות הנשיא ריבלין עם בכירים בממשלה ובתעשייה האוסטרלית כמו גם עם צמרת ממשלת פיג’י.

בהמשך לכל אלו, נקיים לראשונה אירוע עסקים ממוקד בהזדמנויות עסקיות בשלוש מדינות הפסיפיק: פיג’י, ונואטו ואיי שלמה עבור חברות, יזמים ומשקיעים ישראלים, אליהם יצטרפו דוברים בכירים נציגים של המשרדים לקידום השקעות ושיתופי פעולה כלכליים ומסחריים מממשלות פיג’י, ונואטו ואיי שלמה.

בסמינר ישתפו הדוברים את הקהל הישראלי בסקירה כלכלית כמו גם פירוט אפשרויות והזדמנויות עסקיות בשלושת מדינות האיים. האירוע יתקיים ביום שלישי 31 באוגוסט, ופתוח לכל המעוניין ללמוד ולהכיר את אזור ייחודי זה של העולם שכמעט ואיננו מוכר לישראלים, בדגש על יצואנים, חברות ועסקים ישראלים שמייצאים ופועלים בחו”ל.

היקף היצוא הישראלי לפסיפיק הוא אמנם די מרשים והסתכם ב 2020 בכחצי מיליארד דולר, אם כי זה כולל את אוסטרליה וניו זילנד, מדינות עם כלכלות ומשקים מפותחים ומתקדמים שלתעשייה הישראלית ישנה הכרות קרובה ורבת שנים במסגרת מערכת סחר ושת”פ כלכלי קיים. בניכוי הייצוא הישראלי אל שתיהן, מסתכם הסחר של ישראל עם מדינות האיים בהיקפים זניחים יחסית של כ 2-3 מיליון $ והנספחות הכלכלית של ישראל באוסטרליה שואפת לשנות מציאות זאת ולפתחה.

בנוסף על דוברים בכירים משלוש המדינות, ישתף נציג בכיר מהבנק לפיתוח אסיה: ADB – Asia Development Bank שיחד עם גוף הפיתוח וההשקעות (IFC) שמהווה חלק מקבוצת הבנק העולמי (WB) פועלים להרחיב בשנים האחרונות את פעילותם במדינות הפסיפיק והקימו בפיג’י משרדים, השיקו תוכניות מימון וסיוע לממשלות המדינות במסגרת פרויקטים של תשתיות ומכרזים מוטי צמיחה ופיתוח כלכלי ואנושי, חלקם עשויים להיות רלוונטיים לחברות ישראליות מתאימות.

זהו כאמור אירוע יחודי וראשון מסוגו, פתוח לקהל יצואנים ומשקיעים מישראל, נשמח שתרשמו אליו ותשתתפו בו.

צור קשר עם:

שי זריבץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל