סטטוס קורונה בטאיוואן – אוגוסט 2021

אי של שפיות

בשנה וחצי האחרונות, טייוואן הייתה לאבן שואבת להתמודדות ולמאבק בקורונה ברחבי העולם, בכך שלא תועד ולו מקרה תחלואה אחד במשך חודשים רבים, שלא לדבר על המושגים “הדבקה מקומית” או “מקדם הדבקה”, שגם נכחדו מהשיח היומי די במהרה. עם זאת, דווקא בשעה שמדינות רבות חזרו לחיים, ביניהן גם ישראל, בחודש מאי 2021 נרשם שיא של 1200 מקרי הדבקה מקומית באי הטאיוואני.

אמנם לעומת התפרצות הנגיף בישראל, מספר ההדבקות נשמע זעום, אך לתפיסת המקומיים – מדובר בסתירה למדיניות ה”אפס מקרים” המקומית. באופן מידי נסגרו כלל המסגרות החינוכיות מגנים ועד אוניברסיטאות, נאסרו התקהלויות מעל עשרה אנשים, מסעדות עברו למתכונת משלוחים בלבד, נאכפה לבישת מסיכה במקומות ציבוריים ואף ברכבים פרטיים. הרשות לבקרת מחלות העלתה את רמת הכוננות והאזהרה לקורונה לרמה שלישית (מרמה 1!) וטאיוואן הצטרפה לרשימת המדינות נפגעות הקורונה.

במשך שלושה חודשים מתנהלת טייוואן תחת הגבלות חמורות, ביניהן גם החמרת נהלי הבידוד בכניסה למדינה ונכון להיום, גם במדיניות בדיקות ה-PCR הנדרשות; 72 שעות לפני מועד הטיסה, עם הנחיתה בנמל התעופה טאויואן (Taoyuan Airport) וביום העשירי (ועד היום ה-12) לבידוד. למעשה, באף שלב לא הוגדרה טייוואן תחת סגר רשמי אבל מבחינת ההתנהלות היומיומית – המדינה תחת סגר של ממש.

האכיפה המסיבית שנעשתה בשטח על ידי המשטרה המקומית והדרישה למיעוט ביציאה מהבית על ידי מרכז הבקרה למחלות מדבקות, הביאה לכך שאנשים נשארו בביתם וגם אם יצאו, נזהרו שבעתיים. רחובות העיר טייפה התרוקנו והוחלפו בדמויות עוטות מסיכות וחליפות הגנה מלאות, מראה מעט אפוקליפטי אמנם, אך הוא תאם את תחושת החרדה המציפה. טייוואן נחשבת לאחת המדינות הצפופות בעולם ועל כן, התפרצות הקורונה בהדבקה מקומית הביאה עמה סכנה ממשית.

 

אז מה קורה בטייוואן עכשיו?

בסוף חודש יולי רמת האזהרה לקורונה הוגדרה כרמה 2 בכלל טייוואן וכך יהיה עד לתאריך 23/08/2021 או עד לשינוי בהערכת המצב הקיימת. בחלוף כמעט שלושה חודשים מתחילת התפרצות הנגיף, ניתן להגיד בזהירות כי המצב בשליטה. עקרונות המפתח לחזרה איטית ובטוחה לשגרת קורונה:

  1. חובת עטית מסיכות ובהתאם מתבצעת אכיפה מסיבית במרחב הציבורי, בתחבורה הציבורית, בבנייני משרדים ובבתי החולים.
  2. בכניסה לכל מקום נדרשת מסירת פרטים אישיים, אם בצורת סריקת ברקוד ושליחת הפרטים ל-CDC או מילוי טופס באופן ידני.
  3. הגבלת הקהל בכל עסק או מקום ציבורי – שמירת 1.5 מטר מרחק במקומות סגורים, מטר מרחק במקומות פתוחים.

העדכון האחרון בנוגע לכניסת דרכונים זרים לטייוואן הוא מתאריך 26/07/2021 (מומלץ להתעדכן באתר לפני ההגעה לטייוואן), לפיו:

  • אין כניסת דרכונים זרים שאינם בעלי תעודת זהות מקומית רלוונטית (ARC), למעט במקרי חירום או במתן אישורים רלוונטיים. כל מקרה נבחן לגופו על ידי ה-CECC ונדרש לאישורם הבלעדי.
  • מדינות בסיכון גבוה (ישראל, ברזיל, הודו, אנגליה, פרו, אינדונזיה, בנגלדש ומיאנמר) – נוסעים ונוסעות המגיעות ממדינות אלו, לרבות דרך טיסת המשך, נדרשים ונדרשות להיכנס לבידוד במתקן ממשלתי למשך 14 ימים, במימון מלא. ההנחיות רלוונטיות גם לאנשי ונשות צוות אוויר.

 

אז אפשר להגיע לטאיוואן מישראל?

לפיכך, כל איש או אשת קשר ישראלים המעוניינים בהגעה לטייוואן, אנא בדקו את ההנחיות הרלוונטיות לפי השעה, וכן צרו קשר עמנו לטובת הסברים או סיוע בנושא – עבור כל מי ששוקל ביקור בתקופה זו, נדרשת סיבה טובה לצד מכתב המלצה מצד החברה המארחת או נציגות ישראל בטייפה/נציגות טייפה בישראל. חשוב לציין כי בכל הנוגע לניהול הכניסה לטייוואן, האחריות הבלעדית שייכת לגוף המנהל את המגיפה ה- CECC, והוא המכריע בכל עניין ובקשה.

 

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל