סבסוד טכנולוגיות ישראליות בכפרים בוייטנאם

פעילות משותפת עם פרובינציה בצפון וייטנאם פותחת פתח לסבסוד טכנולוגיות ישראליות בכפרים

ביום שלישי האחרון קיימה הנספחות המסחרית בוייטנאם אירוע היברידי בפרובינציית Dien Bien.

האירוע, שנדחה שוב ושוב עקב הגל הרביעי של הקורונה בוייטנאם, התקיים בשיתוף הפרובינציה הצפונית והוא מהווה אירוע המשך לאירוע חשיפה קודם שהתקיים עם משלחת עסקית בפרובינציה בנובמבר 2020.

הצלחת האירוע הקודם הובילה לפניית הפרובינציה לנספחות לפני מספר חודשים ועדכון על רצון לקדם מודל כלכלי לסבסוד ותמיכה בחקלאים המקומיים, לצורך אימוץ טכנולוגיות מתקדמות לחקלאות המקומית – בעיקר השקיה מתקדמת, שימוש חכם בדשנים ומדבירים ופתרונות אנרגיה ירוקה וזולה למשקים קטנים.

ממשלת הפרובינציה העבירה החלטה על סבסוד של בין 40-100% מעלות פרוייקט במשק חקלאי שיאמץ טכנולוגיה מתקדמת, ועד 20 אלף דולר לפרויקט. הסבסוד השונה תלוי במספר גורמים וכרוך בהליך טכני מול ועדה מיוחדת שהוקמה לצורך זה בפרובינציה.

 

באירוע, שהתקיים פיסית בבניין הממשלה בעיר הבירה Dien Bien Puh’ הציגו 8 חברות ישראליות טכנולוגיות מעניינות לראשי הפרובינציה ו-30 נציגי חברות חקלאיות הפעילות בה. בשל מגבלות הקורונה, המציגים ומשתתפים נוספים הצטרפו לאירוע בצורה מקוונת מהאנוי וסייגון.

אנו מקווים שקונספט הזה של החלטה על סבסוד שדרוג טכנולוגי ושיתוף פעולה עם חברות ישראליות לשם המימוש יסלול את הדרך לפרובינציות אחרות, גם פחות מבוססות, להחיל מודל דומה של הטמעת טכנלוגיות ישראליות בסיוע הממשלה המקומית.

צור קשר עם:

גל סף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל