יצואנים ישראלים בפלטפורמות המקוונות – הכיוון הוא קוריאה!

בקובץ המצורף כאן כאן מובאת לפניכם סקירת שוק האי-קומרס הקוריאני נכון לשנת 2021 – תמציתה:

שוק האי-קומרס הקוריאני הינו הרביעי בגודלו בעולם. לפי הנתונים הרשמיים של ממשלת קוריאה סך העסקאות האונליין לשנת 2020 בערוצים השונים הגיע לכ-144.7 מיליארד דולר, גידול של כ-20% לעומת שנת 2019 שבה סך העסקאות הגיע ל-121 מיליארד דולר. בהתאם לגידול העקבי בחמש השנים האחרונות, בשנת 2022 שוק האי-קומרס הקוריאני צפוי להיות השוק השלישי בגודלו בעולם, לאחר סין וארה”ב. לפי חלק מהתחזיות, בשנת 2025 היקף הסחר המקון בקוריאה לבדה יגיע לכ-325 מיליארד דולר, בקצב גידול שנתי (CAGR) של כמעט 20%, בהשוואה לכ-157 מליארד דולר ב2021. כשבוחנים את היקף העסקאות ביחס לגודל אוכלוסין (כ-52 מיליון תושבים), קוריאה מדורגת כבר כעת במקום הראשון עם סך עסקאות של 2.83 מיליארד דולר לכל מיליון תושבים, כאשר במקום השני והשלישי נמצאות בריטניה וארה”ב בהתאמה. יפן, מדינה בעלת מאפיינים חברתיים וכלכליים מעט דומים לקוריאה, משתרכת במקום השישי עם סך עסקאות של 1.12 מיליארד דולר לכל מיליון תושבים. נפח העסקאות אונליין בתחום המסחר והשירותים כבר מהווה 34% מסך השוק הקמעונאי הקוריאני והציפייה שהוא ימשיך לגדול על חשבון עולם הריטייל המסורתי. התפרצות הקורונה במהלך 2020 תרמה משמעותית למגמה זו.

לרשותכם בלינק המצורף כאן קובץ אקסל להורדה מהאתר הסטטיסטי הרשמי של ממשלת קוריאה (https://kosis.kr/) שבו פילוח כלל נתוני המכירות בשוק המקוון בקוריאה בחתך של רבעונים (בשנים 2017-2021), בחתך של ערוצי מכירה אונליין ובחתך של סוגי סחורות ושירותים. יש להמיר את הסכומים מוואן לדולר.

שוק האי-קומרס הקוריאני כולל בתוכו מגוון רחב של אתרים ואפליקציות המוכרים מוצרים ושירותים, לרבות מוצרים ושירותיים תעשייתים הפונים לקהל הצרכני העסקי (להבדיל משווקים אחרים בהם שחקנים כמו אמזון שולטים בשוק, בקוריאה התחרות מגוונת למדי). עיקר העסקאות אונליין נעשות דרך פלטפורמות המסחר ולא דרך אתרים ייעודיים של מותגים או רשתות שיווק. הסיבות העיקריות להעדפת פלטפורמות המסחר על פני אתרים מסחר ייעודים הן אפשרויות תשלום מגוונות, לרבות באמצעות ארנקים דיגיטליים והעברות בנקאיות, הנחות בהתאם לפרופיל הרוכש והשתייכות למועדוני לקוחות שונים, הליך רכישה מקוצר ופשוט העושה שימוש בטכנולוגיות עדכניות תוך התאמה לרגולציה המתעדכנת באופן תדיר ופתרונות שילוח מהירים.

שלושת פלטפורמות המסחר (marketplace, להבדיל מחנויות מקוונות של קמעונאים ספציפיים) המובילות בקוריאה הן: Gmarket, 11street ו-Coupang.

מצורפת הסקירה המלאה.

***

הסקירה, המשך של סקירה קודמת שלנו על תחום הקמעונאות בקוריאה, נכתבה ונערכה על ידי צוות הנספחות הכלכלית בקוריאה הדרומית של משרד הכלכלה והתעשייה, ובסיועו האדיב של מר אייל ויקטור ממו, מנכ”ל KOISRA (חברת ייעוץ לפעילות עסקית בקוריאה). סקירה זו נועדה לשמש כלי עזר בידי היצואן הישראלי אך יש לקרוא אותה לצד מקורות נוספים ולבצע בדיקה פרטנית לפי סוג המוצר והנסיבות הספציפיות הנוגעות ליצואן.

הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בקוריאה (Israel Economic and Trade Office in Korea)  אמונה על הקשרים הכלכליים בין המדינות ופועלת יחד עם השגרירות, מכון הייצוא, רשות החדשנות ושותפים רבים אחרים לסייע לחברות ישראליות ליצור קשרים עסקיים עם חברות קוריאניות, למשוך השקעות קוריאניות לישראל ולפתח את תשתית הסחר עבור היצואנים הישראלים לקוריאה בתחומי הטכנולוגיה, החקלאות ומוצרי הצריכה. כמו כן אנו מקדמים, בסיוע KORIL, קרן המו”פ ישראל-קוריאה, את המו”פ המשותף לסטרטאפים ישראלים וקוריאניים.

אנו מזמינים אתכם גם לעיין בכתבת זרקור מפורטת על פעילות הנספחות כאן, ולפנות אלינו באמצעות הדוא”ל (Korea@israeltrade.gov.il) לכל שאלה ועניין.

 

צור קשר עם:

יניב גולדברג

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל