חושבים על נסיעת עסקים לפיליפינים? חשוב שתקראו

לאור הפניות הרבות, ריכזנו עבורכם מידע חיוני הנוגע לכניסה של אנשי עסקים ישראלים לפיליפינים.

לחצו כאן לפרסום עדכני על נהלי הכניסה לפיליפינים מהתאריך 10/02/2022

לאחרונה פורסם כי ישראל נכללה ברשימת 57 “המדינות הירוקות“, כאשר משמעות הדבר היא שמשך הבידוד בכניסה לפיליפינים יתקצר ל- 7 ימים בלבד במקום עשרה.  אלו שיהנו מכך הם בעיקר אזרחים פיליפינים החוזרים מישראל, ישראלים בעלי ויזות שהות ועסקים ודיפלומטים.

משבר הקורונה בפיליפינים עדיין בעיצומו, כאשר מדי יום ישנם מעל חמשת אלפים מקרי הדבקה חדשים ברחבי המדינה. שיעור האזרחים שקיבלו את שתי מנות החיסון עומד כעת על כ-5% מהאוכלוסיה (מתוך 109 מיליון איש) ומלאי החיסונים נכון לשעה זו עדיין מוגבל. נוסף על כך, זן הדלתא של הנגיף ממשיך להתפשט ולגרום לדאגה למקבלי ההחלטות. מסיבות אלו ישנן עדיין הגבלות רבות המשפיעות על חיי היומיום במדינה.

למידע מקיף ועדכני על ההגבלות בפיליפינים – היכנסו לקישור 

כאמור, כניסת אזרחים זרים למדינה עדיין אסורה למעט מקרים חריגים. למען הסר ספק כניסת תיירים למדינה אסורה בהחלט בשלב זה.

מי שבכל זאת יוכלו להיכנס הם אזרחים פיליפינים החוזרים למדינה כאשר לרוב מדובר על זרים בעלי אזרחות פיליפינים שגרים \ עובדים בחו”ל ובני משפחותיהם. דיפלומטים, זרים המתגוררים בפיליפינים וזרים בעלי ויזות שהיה בתוקף יכולים להיכנס גם כן. כל אלו ידרשו להסדיר מראש את כניסתם למדינה מול הרשויות, להגיש בקשות ולקבל אישורים. כמובן שגם להשלים בידוד עם הגעתם.

בכל זאת ישנו ערוץ להחרגת אנשי עסקים זרים, כאשר הכוונה היא לאלו שיש להם פעילות עסקית שמוגדרת כחיונית בעיני הרשויות בפיליפינים. אישורים אלו ניתנים במשורה ולאחר תהליך שעשוי לקחת מספר שבועות.

אלו המעוניינים יצטרכו להגיש בקשה למשרד המסחר והתעשייה הפיליפיני (DTI), הכוללת מכתב המפרט את סיבת ההחרגה ומסמכים תומכים. למידע נוסף בנושא אנא פנו אלינו, לנספחות הכלכלית במנילה, באמצעות טופס הפניה מטה או בכתובת המייל Manila@israeltrade.gov.il.

אנו ננסה לסייע לכם בתהליך ככל האפשר. במידה ובקשתכם תאושר תאלצו עדיין להשלים בידוד של 7 ימים במתקן ממשלתי (מלון) מאושר לאחר ההגעה למדינה, זאת במידה ואתם מחוסנים או 10 ימים במידה ואינכם מחוסנים. תצטרכו גם להציג תוצאות בדיקת קורונה לחברת התעופה טרם ההגעה ולבצע שתי בדיקות במהלך הכניסה לפיליפינים – אחת ביום ההגעה ואחת ביום החמישי לבידוד.

מה המצב במנילה?

אזור מטרו-מנילה, הלב הפועם ומרכז העסקים של המדינה, עדיין מוגדר בסטטוס GCQ בשיטת הרמזור המקומית והמשמעות היא שיש מספר רב של הגבלות בתוקף. הגבלות אלו כוללות חובת עטיית מסכה ומגן פנים (Face Shield), איסור על התקהלות במקומות סגורים (בתי הספר סגורים), הגבלות על נסיעות פנים במדינה, צורך בבדיקות PCR או אנטיג’ן עבור מעברים וטיסות פנים, הגבלות על כניסה של ילדים ומבוגרים מעל גיל 65 למקומות ציבוריים ועוצר לילי בין השעות 22:00-4:00.

על אף ההתקדמות של מבצע החיסונים והאופטימיות הזהירה שהורגשה במהלך חודש יוני, התפשטות נגיף הדלתא בפיליפינים ובמדינות השכנות כמו גורמת לדאגה בקרב מקבלי ההחלטות. עוד מדינות נכנסות לאחרונה לרשימת המדינות האדומות כאשר אינדונזיה השכנה ביניהן. השיח על הגבלות ועל סגר אפשרי חזר לשולחן.

יחד עם זאת במהלך החודשים הקרובים צפוים להגיע למדינה חיסונים רבים נוספים, כולל משלוח של 40 מיליון חיסונים של פייזר בעסקה שנסגרה לאחרונה. נקווה שהתקדמות במבצע החיסונים תביא לירידה משמעותית בתחלואה, ובהתאם, להקלות והסרת הגבלות בכניסה של זרים לפיליפינים, ובפרט של אנשי עסקים ישראלים. בינתיים אנו ממליצים לעקוב אחר ההתפתחויות ולדחות נסיעות עבודה לא חיוניות לסוף השנה או לתחילת 2022.

נמשיך לשתף בעדכונים נוספים על מצב הקורונה בפיליפינים בבלוג זה ובערוצי הקשר של מינהל סחר חוץ.

אנו מזמינים חברות ישראליות המעוניינות לקדם את הפעילות העסקית בפיליפינים לפנות לנספחות הכלכלית במנילה באמצעות טופס הפניה המקוון.

צור קשר עם:

תומר היווי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל