קול קורא לחברות פינטק ישראליות – מפגש עם הרגולטור הבכיר בטאיוואן והשתתפות ב-Demo Day פינטק טייפה

חברת פינטק / אינשור-טק / רג-טק ישראלית? מעוניינים לעבוד בשווקי אסיה-פאסיפיק? חושבים על טאיוואן? הגעתם למקום הנכון…

שוק הבנקאות הטאיוואני

בשנים האחרונות משקיעה הנספחות הכלכלית בטייפה מאמצים בסקטור הפינטק במדינה מתוך ראיה כי התחום עומד בפני פריצה משמעותית לשלב הטכנולוגי. נסביר.

שוק הפיננסים והבנקאות הטאיוואני ייחודי מאוד בכך שעל אף שהוא מבודד לכאורה (משרת רק את אוכלוסיית דוברי הסינית של האי הטאיוואני ומספר זעום של סניפים מחוץ למדינה המשרתים כמעט אך ורק חברות טאיוואניות הפועלות באותם שווקים), הוא תחרותי מאוד, מבוזר וכולל לא פחות מ-36 בנקים מסחריים, פרטיים או פרטיים למחצה, אשר מעניקים שירותים פיננסיים רחבים ל-24 מיליון תושבי המדינה.

הנספחות הובילה בעבר 3 משלחות מוצלחות של איגוד הבנקאים הטאיוואני לישראל אשר נפגשו עם מספר רב של חברות טכנולוגיה ישראליות וכן עם בנקים מקומיים בישראל אשר חלקו עם הבנקאים הטאיוואניים את הניסיון שלהם בשילוב ואינטגרציה של טכנולוגיות קצה בתהליכים פנימיים של הבנקים וכן בשירותים הניתנים ללקוחות.

קצב אימוץ חידושים איטי

מגזר הפיננסים ידוע בשמרנותו הרבה בכל רחבי העולם. לצערנו הרב, סגנון זה מועצם פי כמה וכמה בתרבות הטאיוואנית השמרנית וקצב אימוץ החידושים בקרב הבנקים הטאיוואנים היה איטי מהרצוי. יחד עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים לתזוזה איטית של הלוחות הטקטוניים בסקטור זה כאשר הבנקים המובילים במדינה מחדשים ומשדרגים את מערכות המחשוב שלהם לקראת קליטת טכנולוגיות חדשות. בשלב זה, מרבית החברות הבולטות בשוק מגיעות מארה”ב ובריטניה, אך יש צמא רב וסקרנות בנוגע לחדשנות הישראלית בתחום.

שוק שמרן, רגולטור כל-יכול

לצד השמרנות הרבה של השוק, משוכה נוספת וגבוהה לא פחות מגיעה בצורת הרגולטור הטאיוואני – ה- Financial Supervisory Committee או ה-FSC בקיצור, הוא רגולטור טאיוואני ייחודי המשלב את סמכויות המפקח על הבנקים, רשות שוק ההון ורשות הביטוח בישראל גם יחד לדוגמא… על פיו ישק דבר וכלל הבנקים בטאיוואן ימתינו לאישור שלו בטרם יבצעו מהלך בתחום הפינטק. בהזדמנות זו נזכיר כי בשנה שעברה חסם הרגולטור חברה ישראלית בתחום המסחר בשוק ההון מלפעול במדינה לאחר שלא הייתה מודעת לאישורים שעליה לקבל ממנו בטרם תחילת פעילות ושיווק במדינה.

Business partnership with businessmen sailing on dollar boat

הזדמנות חד-פעמית למפגש ישיר ובלתי אמצעי

בתאריך ה-6 לאוקטובר, תקיים הנספחות הכלכלית בטייפה אירוע ייחודי בו יו”ר ה-FSC יארח, ביחד איתנו ועם נציג מבנק ישראל, מפגש ייחודי עבור חברות ישראליות בו נציג בקצרה את קווי המתאר של המדיניות והרגולציה הטאיוואנית בתחומי הפינטק / אינשור-טק / רג-טק וכן נזמין חברות ישראליות לשאול שאלות ולהתעניין באפשרויות שמציג השוק הטאיוואני. אנו מזמינים חברות ישראליות מהתחום לפנות אלינו על מנת להירשם לאירוע, להציף שאלות ותחומי עניין שונים על מנת שנוכל להנחות את שותפינו המקומיים להתייחס לכך וכמובן – לפנות אלינו ישירות בכל נושא או בקשה הנוגעים לשוק הפיננסים המקומי!

 

Fintech Taipei Demo Day

בנוסף לאירוע עם הרגולטור, בתאריכים ה-26 עד ה-28 לאוקטובר תתקיים בטייפה תערוכת Fintech Taipei השנתית. התערוכה הגדולה מסוגה באזור אסיה-פאסיפיק. בשל אתגרי הקורונה, תתקיים התערוכה השנה באופן היברידי והנספחות המסחרית בטאיוואן פועלת לאפשר לחברות ישראליות להציג במסגרת דמו-דיי ייחודי!
בתאריך ה-27 לאוקטובר נקיים סשן דמו-דיי בנושא ישראל במסגרתו חברות ישראליות יוכלו להציג פיצ’ קצר של 6 דקות בפני אלפי המשתתפים בתערוכה.

חברות המעוניינות להגיש את מועמדותן להשתתפות בDemo Day מתבקשות לפנות לנספחות המסחרית עד לתאריך ה-1 לאוקטובר ולספק הקלטת ווידאו של הפיצ’ עד לתאריך ה-8 לאוקטובר.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה לאירועים מוזמנים להירשם כאן או לפנות לצוות הנספחות בכתובת taipei@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

צליל להב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל