תאילנד נעה לכיוון חשמלי

הטרנד העולמי בתחום האנרגיה הירוקה והפחתת פליטת גזי החממה לא פוסח על תאילנד. תאילנד ידועה בזיהום האוויר במדינה ובשימוש המסיבי של פלסטיק מזהם. עם זאת, נראה שממשלת תאילנד מתכננת מהלכים להטמעת טכנולוגיות ידידותיות לסביבה והמיקוד הראשוני הינו בתחום מזהם במיוחד – מסת הרכבים הפועלים בתאילנד.

תאילנד מדורגת במקום ה-60 בעולם בכמות רכבים פר 1000 תושבים, עם מעל ל-18 מיליון רכבים על כבישי המדינה. עם זאת, הדירוג האמור מתעלם ממעל ל-20 מיליון אופנועים וקטנועים המציפים את תאילנד. מסת הרכבים כאמור משפיעה באופן ישיר על מדד הזיהום במדינה כשתאילנד מדורגת בין 30 המדינות המזהמות בעולם.

אחת האסטרטגיות העיקריות של הממשלה מתמקדת במדיניות ייצור רכבים חשמליים. תאילנד מייצרת מדי שנה מעל ל-3 מיליון מכוניות בתחומה ותעשייה זו יכולה להוות כר פורה להגשמת התכנית הממשלתית. החזון של ממשלת תאילנד הוא כי עד שנת 2030 מחצית מכל ייצור הרכב במדינה תהיה של מכוניות חשמליות.

היעד החדש מקבל דחיפה משמעותית מכיוון יצרניות הרכבים בתאילנד, המזהות את הטרנד העולמי ופועלות במקביל כדי להסיר את החשש ממספר לא מספק של תחנות טעינה וזמני טעינה ממושכים.

אחד המכשולים המרכזיים להטמעת תכנית זו, הוא המחיר הגבוה הקיים כיום לרכישה ותפעול של EV ושם תצטרך הממשלה לרכז מאמצים. עם זאת, הצפי הוא שעם התקדמות טכנולוגיות הרכבים החשמליים, יוזלו המחירים באופן שיאפשר לתאילנדי הממוצע לרכוש רכב. האופן זה, צופה הממשלה כי עד לשנת 2040 ישוו מחירי ה-EV למחירי רכבי מנוע הבעירה. לחברות הישראליות מדובר בהזדמנות מעניינת ואנו מעודדים אתכם לפנות אלינו ולהסתייע בשירותנו.

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל