סינגפור חוזרת לשגרה בזהירות

לאחרונה בלומברג פרסם כי סינגפור נבחרה על ידו להיות המקום הטוב ביותר בעולם להיות בו בתקופת הקורונה. ישראל נבחרה למקום הרביעי והמכובד ברשימה.

על אף שבתחילת ההתפרצות של המגפה לפני קצת יותר משנה היו עשרות ואף מאות מקרים ביום בסינגפור, בחצי השנה האחרונה הייתה לסינגפור שליטה מרשימה במגיפה, עם לא יותר ממקרים בודדים ביום (שאינם מבקרים שנמצאים בתקופת בידוד של 14 יום לאחר הגעתם) ואף תקופות של שבועות בהם לא היה ולו מקרה אחד. בהתאם לכך, מגבלות הריחוק החברתי שהונהגו בסינגפור בתחילת המגיפה מתחילות להשתחרר בהדרגתיות, וכיום מסעדות וחנויות כבר פועלות כרגיל, העובדים חזרו למשרד ברוב ימי השבוע, מתקיימים אירועים קטנים והפגישות הפיזיות מתקיימות כעת בהיקף לא מאוד רחוק מזה שהיה לפני המגיפה. עם זאת, מגבלות מסוימות עדיין קיימות, כאשר הבולטות שבהן הן הגבלה על פגישה של עד 8 אנשים בחדר/שולחן אחד ובידוד של 14 יום למבקרים הנכנסים לסינגפור.

במקביל מתקדם מבצע החיסונים בסינגפור וכ-20% מהאוכלוסייה כבר קיבלה חיסון. חלוקתם של החיסונים צפויה להימשך בקצב מהיר בחודשים הקרובים עד לחיסון מרבית התושבים במהלך הרבעון השלישי של השנה ככל הנראה. התקווה שלנו בנספחות הכלכלית היא כי לאחר שרוב האוכלוסייה תהיה מחוסנת יהיו גם הקלות בביקורים של מבקרים ממדינות בהן מצב הקורונה הוא טוב, כמו ישראל, ונוכל לחזור ולסייע בביקורים פיזיים של חברות ישראליות בסינגפור וחברות סינגפוריות בישראל.

 

 

 

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל