מצב הקורונה באינדונזיה

אינדונזיה, המדינה הרביעית בגודלה בעולם, לא תפסה כותרות רבות בהקשר של מגיפת הקורונה. מאז חודש אוגוסט ברוב הימים היו כ-4,000 מקרים חדשים ביום, למעט תקופה במהלך ינואר-פברואר בהם מספר המקרים היומי חצה את ה-10,000. לא מדובר על מספר מקרים גבוה מאוד ביחס לגודל המדינה, אך מאידך קיימות הערכות כי מספר המקרים בפועל הוא גבוה משמעותית מדיווח זה, וניכר כי המצב במדינה רחוק מאוד מהיום בו ניתן יהיה לומר כי חל בה שיפור משמעותי מבחינת המגיפה. בהיבט של חיסונים, אחוזים בודדים מהאוכלוסייה כבר קיבלו חיסון, ורוב המנות הן מהחיסון של Sinovac, אך המדינה צפויה לקבל חיסונים נוספים מחברות נוספות החודשים הקרובים ושואפת להגביר את קצב החיסונים.

כלכלת אינדונזיה צפויה לצמוח ב-4.4% ב-2021, לאחר ירידה בתוצר של כ-2% ב-2020, מה שמעיד על כך שהכלכלה בכל זאת מגבירה קצב וכי העסקים במדינה נמשכים ואף מתרחבים.

לאור המשך של התפשטות מגיפת הקורונה בה וללא סיכוי רב לשיפור בכך במהלך שנת 2021, העבודה של הנספחות הכלכלית בסינגפור על שוק זה תימשך רק באופן וירטואלי. מעודד לציין כי אנחנו רואים פתיחות הולכת וגוברת של חברות אינדונזיות לקיים פגישות זום, במידה רבה כי אין ברירה אחרת, וממשיכים באופן זה בסיוע לחברות ישראליות בשוק . כמו כן, אנחנו מקבלים פניות מחברות אינדונזיות שונות המעוניינות בפתרונות ישראליים המסייעים להתמודדות עם מגיפת הקורונה וחברות ישראליות מתאימות מוזמנות לפנות אלינו.

צור קשר עם:

יואב סיידל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל