תאילנד – מעצמת אונליין בהתהוות

בשנים האחרונות תאילנד חווה מהפיכה דיגיטלית אשר דוחפת את התאילנדים למחוזות האונליין בהמוניהם. כיום, מירב "נותני השירותים" במגזר הפרטי – ריטיילרים, מוסדות פיננסיים ומפעילים סלולאריים השקיעו תקציבים גדולים על מנת לייצר הכנסות מהנוכחות התאילנדית במרחב האינטרנטי. השקעה זו היא טבעית, מאחר והתאילנדים נחשבים לעם אשר מבלה שעות נכבדות מאוד באינטרנט ובמובייל.

מחקר שפורסם בימים האחרונים בתאילנד, מנסה לכמת את החיים דיגיטליים של תושבי תאילנד וניתן להסיק מכך לא מעט על הפוטנציאל הטכנולוגי בתחומים אלו. על פי המחקר, תאילנדי ממוצע מבלה באינטרנט כ- 11 שעות ו-25 דקות בכל יום! נתון זה הוא קפיצה משמעותית שמקורה בעיקר במגיפת הקורונה בשנה האחרונה. מספרים אלו גם מתכתבים עם העלייה החדה בפעילויות האיקומרס בתאילנד (יחד עם כל העולם) ועם ההרגל הבריא של האזרחים התאילנדים לרכוש ולהתנהל באופן מקוון במהלך היומיום שלהם.

על מנת ללמוד על הטרנדים והעתיד לבוא, ניתח המחקר את נוכחות האונליין על פי גילאים. על פי המחקר דור ה-Y (גילאי 20-39) התאילנדי נמצא באינטרנט אף יותר מהמדווח מעלה, כ-12 שעות ו-26 דקות ואחריו דור ה-Z (מתחת לגיל 20), כ-12 שעות ו-8 דקות, דור ה-X, כ-10 שעות 20 דקות ו"בייבי בומרז" (גיל 56-74), כ-8 שעות 41 דקות.

הפעילויות המקוונות הפופולריות ביותר בתאילנד הן עדיין המדיה החברתית כגון פייסבוק, LINE ואינסטגרם (כ-95 אחוזים משתמשים באפליקציות אלו). ניתן ללמוד מדוע התאילנדים משקיעים משאבים רבים בטכנולוגיות ריטייל על מנת לקבל נתח מהקהל התאילנדי ולנתב אותו לרכישות. מבחינת פלטפורמות איקומרס – הפלטפורמה המובילה הינה עדיין אתר הריטיילר הסינגפורי Shopee עם כ-91 אחוזים ולאחריו אתר Lazada עם 72.9 אחוזים, פייסבוק ואינסטגרם. ניתן לציין כי קיימת מגמה גוברת של חברות תאילנדיות להפסיק ולמכור באתרים אלו ולהתחיל למכור באתרי איקומרס פרטיים על מנת שלא לשלם אחוזים מופקעים לאתר חיצוני.

נתונים אלו מחזקים אצלנו את התפיסה לפיה לטכנולוגיות דאטה, ריטייל ומדיה פוטנציאל גדול בתאילנד בימים אלו ואנו עושים מאמצים על מנת לקדם חברות ישראליות בתחום.

צור קשר עם:

דגן אלוני

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל